Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Stuhnutá vrstva tuku na orieškovom kréme? Nebojte, nie je skazené.

Ste milovníkmi orieškových krémov, ale zarazila vás stuhnutá vrstva tuku na povrchu? Nejedná sa o pleseň ani inú pohromu, ale ide o prirodzený jav.

VÝROBA ORIEŠKOVÝCH KRÉMOV

Počas výroby sa celé oriešky rozomelú na jemný krém. Vo výrobni je teplo, preto je krém tekutý. Často sa do krémov pridáva čokoláda, kakao alebo sa mixuje viac orechov dohromady, preto je treba tekutá konzistencia, aby zmes bola dokonalo premiešaná. 

Ako sa vyrába arašidové a orieškové maslo sa môžete pozrieť v tomto videu, kde nás Vilém Vlašic zobral do svojej výrobne orieškových krémov Lucky Alvin.

ČO JE OLEJOVITÁ VRSTVA NA POVRCHU MASLA?

Akonáhle sa dostane krém do poháru, už sa nijako nehýbe, a preto je úplne bežné, že sa pevná zložka rozomletých orechov začne oddeľovať od oleja a môže sa prejaviť separácia (oddelenie) oleja na povrchu zmesi. Samozrejme, záleží na každom kréme, z akých orechov je vyrobený, pretože každý orech má iné zloženie.

“Krém nie je skazený ani plesnivý, olejovitá vrstva na povrchu je prirodzený jav, v chlade tuhne.”

Stalo sa vám, že vám kuriér priviezol zásielku a v ňom bol nevábne vyzerajúci orieškový krém? Ako sa to stane? Behom zimných mesiacov majú dopravcovia v aute zimu a maslo je vystavené okolitej teplote. Váš balíček jazdí napríklad celý deň, než vám ho kuriér predá. Preto sa môže stať, že vaše maslo vyzerá takto:

ČO ROBIŤ KEĎ MI DORAZÍ TAKÉTO MÁSLO?

Niekedy stačí maslo premiešať, a pokiaľ na neho máte chuť a chcete si ho dať hneď, skúste ho dať do teplého kúpeľa alebo na chvíľku do mikrovlnky, poriadne ho premiešajte, aby sa spojili všetky zložky ako vo výrobni. Pokiaľ ho necháte v izbovej teplote opäť trochu stuhne.

AKO SKLADOVAŤ ORECHOVÉ MASLÁ?

Orieškové maslá, rovnako ako orechy, by ste nemali vystavovať slnečnému žiareniu. Najlepšie sa uchováva v skrinke, kam sa slnko nedostane a niekto má rád orieškový krém i z chladničky. Je to na vás.

Mohlo by Vás zaujímat:

Proteíny: Dávkovanie, kedy a ako užívať proteín?

Dnes už každý vie, že bielkoviny potrebujeme k regenerácii svalového tkaniva poškodeného počas intenzívneho tréningu a taktiež k dodaniu dostatočného množstva aminokyselín potrebných k tvorbe bielkovín tvoriacich zväčšujúcu sa svalovú hmotu.

Zloženie tela. Ideálne percento tuku v tele. Koľko telesného tuku by sme mali mať?

Tuk v tele má nenahraditeľnú funkciu. Tu sa dozviete, koľko je ideálne telesného tuku v tele mať a ako veľkú úlohu v organizme hrá.

Sledujte nás na sociálnych sieťach: