Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Diétne kokteily

Čo sú to diétne kokteily a ako fungujú?

Diétne koktaily sú nápoje, ktoré sú určené na pomoc pri chudnutí alebo na podporu zdravého životného štýlu. Tieto diétne nápoje sú často založené na bielkovinách a obsahujú aj zložky, ako je vláknina, ovocie a zelenina, ktoré pomáhajú udržať pocit sýtosti a podporujú metabolizmus. Často v týchto diétnych zmesiach nájdeme aj zložky, ktoré podporujú redukciu tuku, ako sú CLA, karnitín, synefrín a rôzne vitamíny a minerály.

Aké sú najlepšie zložky do diétnych kokteilov?

Existuje mnoho zložiek, ktoré možno použiť na výrobu diétnych kokteilov. Nasledujúci zoznam obsahuje niektoré z najlepších zložiek do diétnych kokteilov:

 • Bielkoviny - pomáhajú udržiavať svalovú hmotu počas chudnutia a udržujú pocit sýtosti. Príkladom bielkovín sú srvátkové bielkoviny, sójové bielkoviny, hrachové bielkoviny alebo bielkoviny z orechov.
 • Ovocie a zelenina - majú nízky obsah kalórií, obsahujú veľa živín, zasýtia vás a podporujú trávenie. 
 • Vláknina - pomáha udržať pocit sýtosti a podporuje trávenie. Možno ju získať z celozrnných potravín, ako sú ovsené vločky alebo ľanové semienka, ale aj z ovocia a zeleniny.
 • Zložky na spaľovanie tukov - CLA, karnitín, kofeín, extrakt zo zeleného čaju, pomarančová horká.
 • Korenie - môže sa použiť na dochutenie kokteilu bez pridania kalórií. Príkladom je škorica, zázvor alebo kardamón.

Kedy užívať diétny kokteil pre dosiahnutie maximálnych výsledkov?

Neexistuje presný čas, kedy je najlepšie piť diétne koktaily, pretože to závisí od individuálnych potrieb a cieľov každého človeka. Šejk si však môžete dopriať v týchto situáciách:

 • Ráno - Mnohí ľudia si ráno doprajú smoothie alebo kokteil ako zdravú alternatívu raňajok. Takto môžu začať deň s dostatkom živín a energie.
 • Pred tréningom - niektoré smoothie môžu byť vynikajúcim zdrojom energie a bielkovín pre vaše svaly pred tréningom. 
 • Po tréningu - po tréningu môže byť užitočné doplniť telu bielkoviny a sacharidy, aby ste získali energiu a urýchlili regeneráciu svalov. Šejk s obsahom bielkovín bude skvelou voľbou.
 • Ako desiata alebo malé jedlo - ak potrebujete doplniť denný príjem živín, kokteil je ideálnou voľbou ako desiata alebo malé jedlo. Vyberte si kokteil s dostatočným množstvom bielkovín, vlákniny a ďalších živín, ktoré vám pomôžu udržať pocit sýtosti.

Ako často by sa mal diétny kokteil konzumovať?

Odporúčaná frekvencia konzumácie diétnych kokteilov závisí od individuálnych potrieb a cieľov každého človeka. Vo všeobecnosti platí, že pokiaľ kokteil obsahuje vyvážený pomer bielkovín, sacharidov a tukov a je bohatý na vitamíny a minerály, môže byť súčasťou zdravej a vyváženej stravy.

Niektorí ľudia si smoothie doprajú ako zdravú alternatívu jedla, iní ho vnímajú ako spôsob, ako doplniť živiny a energiu počas dňa. Ak vám kokteil vyhovuje a cítite sa v ňom dobre, môžete ho konzumovať raz alebo dvakrát denne. Je však dôležité mať na pamäti, že koktaily by nemali nahrádzať kompletnú a vyváženú stravu.

Aké sú najlepšie diétne koktaily na trhu?

Neviete, ktorý diétny kokteil si vybrať? Pozrite si naše tipy.

BioTechUSA Diet Shake 720 g

Lahodný nápoj s vysokým obsahom bielkovín. Bielkoviny sú zo srvátkového proteínového koncentrátu a kokteil je obohatený o 6 druhov vlákniny, chróm, vápnik, superpotraviny a ďalšie účinné látky.

Aminostar Ultra Diet Shake 1000 g

Ideálny doplnok k vášmu jedálničku, keď nestíhate dodržiavať pravidelné stravovanie, a navyše urobíte pozitívny krok k dosiahnutiu vysnívanej postavy. Lahodný špeciálny koktail pre redukčný program, ktorý veľmi dobre nahradí jedno alebo dve denné jedlá, najlepšie večeru.

PhD Diet Whey Protein 2000 g

Vysokobielkovinová receptúra s pridaním účinných doplnkov na podporu aktívneho spaľovania tukov: CLA, L-karnitín (ALC), extrakt zo zeleného čaju, nenasýtené mastné kyseliny (EFA - ľanové semienko).


Aký je najlepší spôsob prípravy diétnych kokteilov?

Výrobcovia odporúčajú miešať diétny kokteil s vodou, pretože neobsahuje žiadne kalórie. Prášok na diétny kokteil je možné rozmiešať aj v mlieku, kefíre, zákyse alebo acidofilnom mlieku. S práškom môžete zmiešať aj ovocný alebo orechový krém. Nezabudnite však pridať kalórie týchto potravín.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 14 produktov
 • Značky
 • Príznaky
 • veľkosť balenia
 • príchuť
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: