Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Anabolizéry počas tréningu

Anabolizéry počas tréningu sú doplnky, ktoré sú navrhnuté tak, aby podporili anabolické procesy v tele počas tréningu. Obsahujú látky, ktoré majú za cieľ zvýšiť svalový rast, vytrvalosť, regeneráciu svalov a celkový výkon. Medzi bežné zložky anabolizérov počas tréningu patria:

 • Aminokyseliny sú základné stavebné kamene bielkovín, ktoré sú nevyhnutné na svalový rast a regeneráciu. Medzi najbežnejšie aminokyseliny v anabolizéroch patria BCAA (rozvetvené reťazce aminokyselín) alebo EAA, ktoré pomáhajú znižovať svalovú únavu a podporujú regeneráciu svalov.
 • Taurín je aminokyselina, ktorá pomáha zlepšovať vytrvalosť a odolnosť proti únave počas tréningu.
 • Citrulín je aminokyselina, ktorá sa podieľa na syntéze oxidu dusnatého (NO) v tele. Oxid dusnatý je známy pre svoju schopnosť rozširovať cievy, vďaka čomu sa zlešuje prietok krvi a dodávanie kyslíka a živín do svalov počas tréningu.
 • Elektrolyty ako sú sodík, draslík, vápnik a horčík sú dôležité pre udržanie rovnováhy tekutín v tele a správnu funkciu svalov a nervov.

Kombinácia týchto látok pomôže maximalizovať výkon počas tréningu a urýchliť regeneráciu po ňom.

✅ Aké sú výhody užívania anabolizérov počas tréningu?
 

 • Zlepšujú vytrvalosť a výkon: niektoré zložky, ako sú aminokyseliny, môžu zlepšiť vytrvalosť a výkon počas tréningu a podporovať regeneráciu svalov po tréningu.
 • Zvyšujú krvný obeh: arginín, extrakt z čierneho korenia alebo citrulín, zlepšujú krvný obeh a zvyšujú prietok krvi do svalov, čo môže podporiť ich rast a regeneráciu.
 • Zvyšujú energiu: niektoré intra workouty obsahujú taurín alebo kofeín a môžu zvýšiť energiu a zlepšiť sústredenie počas tréningu.

✏️ Zaujíma vás, ako rastie svalová hmota a ako maximalizovať jej rast? Pozrite si článok a podcast trénera Jirku Vacka a odborníka na výživu Petra Havlíčka:  Anabolizmus: Čo rozhoduje o tom, či budem naberať svaly alebo tuk?

Ako správne dávkovať a kedy užívať anabolizéry počas tréningu?

Anabolizéry počas tréningu si rozmiešate vo vode a vezmete so sebou na cvičenie, kde ich v priebehu tréningu popíjate a tak postupne dodávate telu potrebné látky. Dávkovanie sa líši v závislosti od konkrétneho produktu a jeho zloženia. Preto je dôležité starostlivo si prečítať návod na použitie na obale a postupovať podľa neho.

✅ Sú anabolizéry počas tréningu vhodné pre každého?

Áno, anabolizéry sú vhodné prakticky pre každého. Každopádne, pokiaľ anabolizéry počas tréningu obsahujú stimulanty sú tu skupiny ľudí, ktorí by sa mali doplnkom so stimulantmi vyhnúť. Sú to tehotné a dojčiace ženy a ani pre deti také prípravky nie sú vhodné. Tí, čo sú citliví na stimulanty. Väčšina anabolizérov počas tréningu silné stimulanty neobsahuje, ale vždy si skontrolujte zloženie etikety. 

✅ Pre koho sú anabolizéry počas tréningu vhodné?
 

 • Športovci a fitness nadšenci: Anabolizéry sú ideálne pre športovcov, ktorí sa venujú akémukoľvek druhu fyzickej aktivity, či už ide o silový tréning, kardio cvičenie, beh, cyklistiku, hokej, futbal alebo iný šport. Pomáhajú zvýšiť energiu, vytrvalosť a chrániť svalové vlákna počas cvičenia, čo môže viesť k zlepšeniu výkonu a dosiahnutiu lepších výsledkov.
 • Intenzívny tréning: Pre náročný silový aj intervalový tréning, môžu anabolizéry podporiť vytrvalosť a výkon, a tým vám pomôžu cvičiť s vyššou intenzitou a dlhšie.
 • Ľudia, ktorí majú problém udržať sa hydratovaní: Mnoho anabolizérov obsahuje elektrolyty, ktoré podporia hydratáciu tela a doplnenie minerálnych látok, ktoré strácate, počas cvičenia, potom.

✅ Ako dlho trvá, kým sa prejaví účinok anabolizéra počas tréningu?

Anabolizéry počas tréningom obsahujú látky, ktorých účinok je rýchly. Mnoho týchto suplementov obsahuje napríklad citrulín, u ktorého sa začnú prejavovať svoje účinky relatívne rýchlo po jeho konzumácii, obvykle počas 15-20 minút od požitia, to isté platí pre prácu aminokyselín v prípravku.


✏️ Ako získať svalovú hmotu? Ako a ktoré doplnky nám môžu pomôcť pri náraste svalovej hmoty? Tu nájdete niekoľko zaujímavých tipov od kvalitného trénera Jirku Vacka: TOP 5 DOPLNKOV PRE NÁRAST Svalovej HMOTY | Ako pomáhajú doplnky pri náraste svalovej hmoty?

 Je možné kombinovať anabolizéry počas tréningu s ostatnými doplnkami stravy?

Áno, môžete kombinovať s ktorýmkoľvek doplnkom stravy. Odporúčame si len ustrážiť, či váš preworkout neobsahuje vysoké množstvo napr. citrulínu, ktoré je v anabolizéroch časté, nie je potrebné užívať vysoké dávky napr. 10 gramov. V tomto prípade by sme odporučili znížiť ľahkú dávku.

✅ Aké sú najlepšie anabolizéry počas tréningu na trhu?
 

SmartFuel EAA Complex + Electrolytes 300 g

Kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín, dostatočné množstvo BCAA, pridané elektrolyty, skvele nachutené s bezkonkurenčným zložením. Pokiaľ berieme vážne novotvorbu svalových bielkovín, teda inak povedané budovanie svalového hmoty, sú EAA úplne kľúčové. EAA sú aminokyseliny, ktoré si naše telo nevie vytvárať samo.

BiotechUSA Amino Energy Zero s Elektrolyty 360 g

Zahŕňa všetkých deväť esenciálnych aminokyselín (s BCAA v pomere 2:1:1), spolu s beta-alanínom. Produkt obsahuje komplexnú kombináciu stimulantov, vrátane kofeínu z dvoch rôznych rastlinných extraktov. Neobsahuje však viac kofeínu ako silná šálka kávy. Je bez pridaného cukru a neobsahuje ani lepok.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 23 produktov
 • Značky
 • Príznaky
 • veľkosť balenia
 • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: