Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Kre-alkalýn

Čo je Kre-alkalyn a ako sa líši od bežného kreatínu?

Kre-Alkalyn je moderná patentovaná forma kreatínu. Kre-alkalyn vyniká vysokou vstrebateľnosťou a stabilitou v tele. Kapsulová forma je ideálna na jednoduché a presné dávkovanie. Nečakajte však žiadnu prevratnú zmenu, pretože tento produkt je v princípe kombináciou pôvodného kreatín monohydrátu s jedlou sódou (sóda bikarbóna). Vyzerá to veľmi primitívne, ale jedlá sóda má pre športovcov jednu dôležitú vlastnosť, ktorú oceňuje aj športová veda, a to odstraňovanie odpadového produktu svalovej práce - kyseliny mliečnej. Jej zvyšujúca sa koncentrácia (najmä pri vysoko intenzívnych aktivitách, ako je vzpieranie a kulturistika) je jedným z hlavných dôvodov, prečo musíme svalovú prácu prerušiť a zaradiť odpočinok.

Jedlá sóda v Cre-alkaline výrazne zvyšuje jeho pH a stáva sa silne zásaditým, čo zabraňuje extrémne kyslému prostrediu v žalúdku premieňať kreatín na neúčinný a odpadový kreatinín, ktorý len zaťažuje obličky a pochopiteľne znižuje účinnosť kreatínu. Absorpčná schopnosť je údajne niekoľkonásobne vyššia ako u bežného kreatínu a produkcia odpadového kreatinínu je oveľa nižšia. To umožňuje až niekoľkonásobne nižšie dávkovanie.

Aké sú výhody užívania Kre-alkalinu?

Zvýšenie sily a výkonnosti: Kreatín je známy svojou schopnosťou zvyšovať obsah fosfokreatínu vo svalových bunkách, ktorý je zdrojom energie pre krátkodobé, výbušné aktivity, ako je silový tréning alebo intervalový tréning. 

Zlepšenie vytrvalosti: najmä počas opakovaných krátkych a intenzívnych aktivít, ako sú šprinty. 

Urýchlenie regenerácie: kreatín má tiež potenciál urýchliť proces regenerácie svalov po intenzívnom tréningu. 

Môže Kre-alkalyn pomôcť budovať svaly a zlepšiť výkon?

Kre-alkalyn má pozitívny vplyv na zvýšenie sily, nárast svalovej hmoty a zlepšenie výkonnosti. Tieto účinky sa pripisujú lepšej stabilite Kre-alkalyn, ktorá by mala viesť k zvýšenej dostupnosti kreatínu pre svaly. Iné štúdie však nepreukázali významný rozdiel vo výsledkoch medzi Kre-alkalynom a bežným kreatínom. Bežný kreatín monohydrát sa ukázal byť rovnako účinný pri zvyšovaní sily, podpore regenerácie svalov a zlepšovaní výkonnosti.

Ako a kedy užívať Kre-alkalyn? 

Existuje niekoľko názorov na to, kedy je najlepšie užívať kreatín. Treba poznamenať, že čas užívania kreatínu je vecou osobných preferencií a neexistuje jednoznačne najlepší čas. Najdôležitejšia je pravidelnosť užívania kreatínu a dodržiavanie odporúčaného dávkovania. Tu je niekoľko možností:

  • Kreatín pred tréningom: Kreatín si môžete primiešať do svojej obľúbenej predtréningovky a užiť ho 30 - 60 minút pred tréningom.
  • Kreatín po tréningu: Dávku kreatínu môžete tiež primiešať napríklad do potréningového proteínového nápoja.
  • Kreatín kedykoľvek počas dňa: V netréningový deň si môžete kreatín namiešať kedykoľvek počas dňa. Dôležité je byť pravidelný a užívať dávku kreatínu každý deň v rovnakom čase, aby ste si udržali stálu hladinu kreatínu vo svalovom tkanive. 

Dávkovanie kreatínu - ako užívať kreatín, koľko a kedy?

Kreatín je svalový energizér, ktorý priamo zvyšuje svalový výkon. Látka, ktorá podporuje rast svalovej hmoty a nepriamo znižuje hladinu podkožného tuku. Viete však, ako ho užívať, koľko a kedy?


Je Kre-alkalyn vhodný pre každého? 

Kreatín môže užívať prakticky každý zdravý dospelý človek. Kreatín sa vo všeobecnosti neodporúča deťom a dospievajúcim, ako aj tehotným a dojčiacim ženám, a to najmä z dôvodu nedostatku údajov o dlhodobých účinkoch a bezpečnosti v tejto vekovej skupine.

Aké sú hlavné výhody a prínosy Kre-alkalínu?

Rýchlejšie vstrebávanie: Tento predpoklad by naznačoval, že etylester kreatínu môže byť rýchlejšie dostupný pre svaly a využitý na energetické procesy.

Kreatín etylester je forma kreatínu s menšou tendenciou zadržiavať vodu vo svalovom tkanive. 

Ako dlho trvá, kým sa prejavia účinky Kre-alkalínu?

Vo všeobecnosti sa účinky kreatín etylesteru, podobne ako pri iných formách kreatínu, často neprejavia okamžite a vyžadujú si pravidelné užívanie. U niektorých jedincov sa prvé výrazné účinky kreatín etylesteru môžu prejaviť až po niekoľkých dňoch alebo týždňoch užívania. Medzi výhody kreatínu patrí zvýšenie sily, vytrvalosti a objemu svalov. Na úplné a optimálne využitie kreatín etylesteru sa odporúča užívať ho pravidelne aspoň 4 až 6 týždňov.

Pre koho je Kre-alkalyn najideálnejší?

  • siloví športovci (fitnes, kulturistika, silový trojboj)
  • rýchlostní športovci (šprintéri a bežci, cyklisti, zjazdári, plavci)
  • fanúšikovia intenzívnych tréningov, ako sú HIIT alebo Crossfit
  • hráči tímových športov, ktoré si vyžadujú výbušnosť, ako je hokej, futbal, americký futbal alebo basketbal
  • bojoví športovci (MMA, box, džudo, kickbox atď.)
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej