Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Proteínové nátierky

Proteínové nátierky a krémy sú výbornou alternatívou k orieškovým a čokoládovým krémom plných cukru a lacných tukov, ktoré sa bežne predávajú v každom supermarkete. Proteínové nátierky sa vyrábajú z orechov, čokolády a kvalitného zdroja proteínu. Často sa môžete v týchto nátierkach stretnúť so srvátkovým koncentrátom, ktorý je súčasťou aj obľúbených proteínových nápojov. Vďaka tomu sú proteínové nátierky nielen chutné, ale aj výživné. O proteínové nátierky majú široký záujem najmä tí, ktorí dbajú na zdravú stravu a aktívny životný štýl.

✅ Ako sa proteínové nátierky vyrábajú?

Proteínové nátierky sa najčastejšie vyrábajú z arašidov, kešu, mandlí, lieskových orieškov a ďalších orechov, ktoré sa následne zmiešajú s proteínom a ďalšími ingredienciami, ako je čokoláda, kakao, karamel, vanilka alebo lyofilizované ovocie (ovocie sušené).

✅ Ako používať proteínové nátierky?

Možnosti využitia proteínových nátierok sú skutočne rozmanité a sú všestranným doplnkom pre rôzne pokrmy a recepty. Môžete ich konzumovať ako samostatnú pochúťku na lyžičku alebo ich začleniť do rôznych pokrmov. Môžete ich pridať do jogurtu, kaše, pudingu, na palacinky alebo na toasty. Proteínové nátierky sú prevažne sladké, preto sa veľmi nehodia do slaných jedál, preto proteínové nátierky odporúčame zaradiť skôr k sladkým pokrmom. Pozrite sa na naše tipy, kam orieškové krémy zaradiť:

  • Nátierka na chlieb, toasty alebo ryžový chlebíček pre rýchle a chutné raňajky.
  • Súčasť smoothie, proteínových nápojov a šejkov.
  • Ingrediencie do dezertov, ako sú brownies, sušienky alebo torty.
  • Prílohu k ovociu.
  • Na palacinky, vafle alebo lievance.
  • Na vylepšenie tvarohu, kaše alebo jogurtu.

✏️ Neviete, ako správne orechové krémy zakomponovať do jedla? Získajte nové nápady na každodenné stravovanie a pustite sa do cesty k zdravšiemu životnému štýlu s našimi fitness receptami. Pozrite sa na náš blog do oddelenia FITNESS RECEPTY.


✅ Môžem jesť proteínové nátierky pri chudnutí?

Proteínové nátierky sú energeticky bohatá potravina. Určite si ich môžete vychutnať aj v redukčnom jedálničku v diéte, ale záleží na množstve. Ak si pridáte lyžičku krému do kaše alebo na obľúbený toast, nič tým nepokazíte. Aj proteínová nátierka môže byť súčasťou vyváženej stravy, ale vyberajte také, ktoré sú bohaté na bielkoviny a neobsahujú pridaný cukor a tuky. Vyskúšajte napríklad skvelú proteínovú nátierku Lucky Alvin Protein Snickerdoodle, ktorá je spojením kvalitných arašidov a obľúbeného proteínu Snickredoodle bez pridaného cukru a tukov. Má jemnú konzistenciu a dokonale vonia po škoricu.

✅ Sú proteínové nátierky vhodné pre vegetariánov a vegánov?

Proteínové nátierky sú vhodné pre vegetariánov, pretože sa vyrábajú z orechov, ale proteínové krémy často obsahujú živočíšne prímesi, ako je proteín z mlieka a čokoládu, musia byť vegáni obozretní a dôkladne čítať zloženie. Každopádne aj samotné orechy sú vynikajúcim zdrojom bielkovín, zdravých tukov, vlákniny, vitamínov a minerálov. Napríklad obyčajné arašidové maslo obsahuje 24 g bielkovín v 100 g krému. V našej ponuke nájdete dokonca orechové krémy s čokoládou pre vegánov.

✅ Môžu jesť proteínové nátierky deti?

Áno, deti môžu konzumovať proteínové nátierky, pokiaľ nie sú alergické na orechy a nie sú prítomné iné zdravotné dôvody, ktoré by tomu bránili. Ako s každou inou potravinou je dôležité dbať na množstvo. Deti všeobecne nepotrebujú pridávať do stravy navyše proteín, ale pokiaľ sa jedná o proteínovú nátierku, môže byť naopak dobrou alternatívou ku konvenčným čokoládovým krémom z obchodu, pretože proteínové nátierky obsahujú aj väčší podiel kvalitných orechov a čokolády. Ak by ste chceli čokoládovú nátierku určenú malým stravníkom, Lucky Alvin má pre deti skvelé orieškové nátierky.

✅ Ako často môžem konzumovať proteínovú nátierku?

Pre konzumáciu proteínových nátierok nie sú dané žiadne pravidlá. Je však dôležité mať na pamäti, že aj pri konzumácii proteínových nátierok je dôležité dodržiavať vyváženú a pestrú stravu, ktorá poskytuje všetky potrebné živiny. Pokiaľ máte radi lyžicu proteínovej nátierky na svojej raňajkovej kaši alebo v jogurte, môžete si ju tak pripravovať pokojne každý deň.

✅ Ako skladovať proteínovú nátierku a akú má trvanlivosť?​ 

Pokiaľ je proteínová nátierka uzavretá a neporušená, má dlhú trvanlivosť a môže vydržať niekoľko mesiacov až rokov. Dátum spotreby uvedený na obale vám poskytne orientačnú informáciu o trvanlivosti. Proteínovú nátierku skladujte v tme ideálne v špajze alebo v lete pri vysokých teplotách najlepšie v chladničke. Na priamom slnku alebo pri veľkých teplotách by mohlo dôjsť k rýchlejšej oxidácii a žltnutiu tukov.

Aké sú najlepšie proteínové nátierky?

Lucky Alvin Arašídy + Snickerdoodle Fitness007 edition 330 g

Spojenie najlepšieho arašidového masla Lucky Alvin s najlepším proteínom od PEScience, to je maslíčko vyrobené exkluzívne pre našu nula nula sedmičku. Uvidíte, že jedna lyžička jednoducho nestačí!


SmartFuel Birthday Cake Protein spread 220 g

Základom tohto jemného a lahodného krému sú pražené arašidy, kešu oriešky a srvátkový proteín. Krém podčiarkujú farebné guličky, ktoré príjemne chrumknú.

Na našom e-shope nájdete proteínové nátierky od výrobcov českých a zahraničných značiek.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 20 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: