Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Anabolizéry a NO doplnky

Čo sú predtréningovky a ako fungujú?

Predtréningovky (predtréningové anaboliká) sú najčastejšie vo forme prášku, ktorý sa zmieša s vodou a vypije pred tréningom. Cieľom predtréningovky je zlepšiť výkon, vytrvalosť, silu a koncentráciu počas tréningu. 

Aké sú výhody užívania predtréningových prípravkov?

Zvýšenie energie: niektoré zložky, ako napríklad kofeín a taurín, môžu zvýšiť energiu a zlepšiť sústredenie počas tréningu.
Zlepšiť vytrvalosť a výkonnosť: niektoré zložky, ako sú aminokyseliny a kreatín, môžu zlepšiť vytrvalosť a výkonnosť počas tréningu a podporiť regeneráciu svalov po tréningu.
Zvýšiť krvný obeh: niektoré zložky, ako je arginín, extrakt z čierneho korenia alebo citrulín, môžu zlepšiť krvný obeh a zvýšiť prietok krvi do svalov, čo môže podporiť rast a regeneráciu svalov.
Zlepšenie koncentrácie: niektoré zložky, ako je taurín, kofeín, nootropiká alebo rastlinné extrakty, môžu zvýšiť koncentráciu a podporiť tak kvalitný tréning.

 

Ako užívať správne dávkovanie a kedy užívať predtréningovku?

Predtréningové produkty by sa mali užívať aspoň 30 minút pred fyzickou aktivitou, aby mali dostatok času na nástup účinku a podporu maximálneho výkonu. Dávkovanie predtréningových výživových doplnkov sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho výrobku a jeho zloženia. Preto je dôležité pozorne si prečítať a dodržiavať návod na použitie uvedený na obale.

Môžem užívať predtréningovú dávku každý deň alebo je lepšie urobiť si prestávku?

Predtréningovky by sa mali užívať najmä pred cvičením, ale môžu sa užívať aj na podporu energie a koncentrácie v netréningové dni. Každopádne, väčšina z nich obsahuje väčšie množstvo stimulantov, preto nie je zlé urobiť si prestávku alebo užiť menšiu dávku aspoň v netréningové dni. 

Sú predtréningové doplnky vhodné pre každého?

Predtréningové doplnky sú vhodné takmer pre každého, ale existujú skupiny ľudí, ktorí by sa mali vyhnúť doplnkom so stimulantmi. Ide o tehotné a dojčiace ženy a takéto výrobky nie sú vhodné ani pre deti. Tí, ktorí sú citliví na stimulanty, ako je napríklad kofeín, by mali byť opatrní a užívať menšie dávky alebo si vybrať predtréningové doplnky bez stimulantov. 

Ako dlho trvá, kým sa dostavia účinky predtréningových prípravkov?

Čas, za ktorý sa dostavia účinky predtréningového doplnku stravy, sa líši v závislosti od zloženia výrobku, individuálnej citlivosti a dávky prijatého výrobku. Predtréningové doplnky stravy, ktoré obsahujú zložky ako kofeín alebo beta-alanín, majú rýchly účinok a prejaví sa do 20-30 minút po užití. Iné zložky, ktoré obsahujú zložky s predĺženým uvoľňovaním, môžu mať pomalší účinok, ktorý sa prejaví až po dlhšom čase.

Môžu sa predtréningovky kombinovať s inými doplnkami stravy?

Predtréningovky sa môžu kombinovať s akýmkoľvek výživovým doplnkom. Neodporúčame kombinovať iba viacero predtréningoviek spolu. Mnohé predtréningovky už majú v zložení podobné zložky v maximálnych dávkach a ich ďalšie zvyšovanie nie je žiaduce.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 385 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: