Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Proteínové nápoje

Proteínový nápoj je super voľbou pri chudnutí i naberaní svalovej hmoty. Bielkoviny sa hodia do každej diéty. Známejšie sú práškové proteíny, ktoré rozmiešate v šejkri s vodou alebo mliekom. Pripravené proteínové nápoje sú skvelé na cesty, kedy viete, že nebudete mať vodu na rozrobenie práškového proteínu alebo si nebudete mať kde umyť šejker. Proste jednorázovka, kedy po vypití obal jednoducho vyhodíte. Tieto nápoje sú väčšinou obohatené aj o vitamíny, aminokyseliny BCAA. Také všetko v jednom. 

Proteínový nápoj pripravený na pitie je ideálnou voľbou pre tých, ktorí cestujú a potrebujú jednoduchý a pohodlný spôsob doplnenia bielkovín a rýchleho občerstvenia. Proteínový nápoj poskytne dostatočné množstvo bielkovín v ľahko stráviteľnej forme. Je dostatočne kompaktný, aby sa zmestil do batohu alebo tašky, takže si ho môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí ho pretrepať, otvoriť a môžete si vychutnať občerstvenie bohaté na bielkoviny bez času a námahy spojenej s prípravou jedla.

Je proteín vhodný pre každého? 

Áno, proteín je vhodný pre každého, kto potrebuje zvýšiť príjem bielkovín v strave alebo chce spestriť svoj jedálniček. 

  • Športovci, ktorí chcú zvýšiť rast svalovej hmoty: ľudia, ktorí majú vyššiu potrebu bielkovín, ako sú atléti, kulturisti, ľudia so zvýšenou fyzickou aktivitou. Bielkoviny sú základným stavebným prvkom svalovej hmoty. Ľudia, ktorí sa snažia nabrať svalovú hmotu, by mali telu zabezpečiť dostatočný príjem bielkovín na podporu regenerácie a rastu svalov. Ďalšie tipy na naberanie svalovej hmoty nájdete v tomto článku.
  • Pri chudnutí: bielkoviny majú zo všetkých makroživín najviac sýtiacich vlastností, navyše telo vynakladá viac energie na ich rozklad a vstrebávanie do tela a v neposlednom rade chránia svalovú hmotu, keď je telo v kalorickom deficite. Pozrite si ideálne bielkoviny na chudnutie.
  • Vegáni a vegetariáni: Jedinci, ktorí sa stravujú rastlinnou stravou, majú niekedy problémy s konzumáciou bielkovín len z rastlinnej stravy. Na trhu už existuje široká škála rastlinných (vegánskych) proteínov, ktoré kombináciou rôznych zdrojov bielkovín poskytujú celé spektrum aminokyselín.
  • Ľudia s nízkym príjmom bielkovín z bežnej stravy: Ľudia, ktorí majú problémy s príjmom bielkovín z bežnej stravy, môžu siahnuť po proteínovom doplnku.
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 10 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: