Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Nootropiká pre kvalitný spánok

Kvalitný spánok je základ zdravia. Každý si praje prebúdzať plný energie a s dobrou náladou, ale väčšina ľudí v dnešnej dobe trpí nedostatkom kvalitného spánku. Existuje mnoho tipov, ako podporiť kvalitu spánku: čítanie pred spaním, neprejedanie sa, obmedziť elektroniku, vyvetrať pred spaním a mať v izbe menej ako 21 stupňov, funguje aj počítanie ovečiek, čiže zamestnanie mozgu niečím iným než nechcenými myšlienkami. Avšak existuje aj mnoho produktov a doplnkov stravy, ktoré nie sú návykové, sú často na prírodnej báze, ktoré vám s kvalitným spánkom pomôžu.

✅ Čo sú to nootropiká a ako fungujú?

Ide o funkčné potraviny a doplnky stravy, ktoré sú zamerané na optimalizáciu mozgovej činnosti. Nootropiká sú látky určené na zvýšenie energie, nálady, produktivity a fyzického výkonu, ale aj vnútorné upokojenie, s čím súvisí psychická odolnosť alebo pokojný spánok. Dokážu potlačiť únavu, pomôcť zatočiť s nekonečnou prokrastináciou a zlepšujúce schopnosti ľudského myslenia, funkciu a kapacitu mozgu.

✅ Aké doplnky medzi nootropikami pre kvalitný spánok nájdete?

Tu nájdete doplnky stravy, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám pomohli dosiahnuť kvalitný spánok. Naša ponuka zahŕňa niekoľko kľúčových doplnkov, ktoré boli starostlivo vybrané pre svoje potenciálne benefity na spánok a relaxáciu.

  • Melatonín: Prírodný hormón, ktorý hrá kľúčovú úlohu v regulácii spánku a bdenia. Melatonín môže pomôcť skrátiť čas potrebný na zaspanie a zlepšiť celkovú kvalitu vášho spánku. Melatonín je ideálnou voľbou aj pre tých, ktorí majú problémy s prispôsobením sa zmenám časových pásiem.
  • GABA (kyselina gama-aminomaslová): Inhibičný neurotransmiter, ktorý má schopnosť upokojiť nervový systém. Môže pomôcť uvoľniť myseľ a podporiť relaxáciu, čo zase vedie k pokojnejšiemu a hlbšiemu spánku.
  • Horčík (magnézium): Horčík je minerál, ktorý hrá dôležitú úlohu v uvoľňovaní a pokoji nervového systému. Doplňovanie horčíka môže pomôcť znížiť nočné kŕče a nervovú podráždenosť, čo prispieva k zlepšeniu spánku.
  • 5HTP (5-hydroxytryptofán): 5HTP reguluje náladu a spánok.
  • L-tryptofán: Esenciálna aminokyselina, ktorá je prekurzorom serotonínu a melatonínu. Táto aminokyselina môže pomôcť podporiť spánok a relaxáciu.

Na našom e-shope nájdete prémiové doplnky stravy s vysokým obsahom účinných látok, a to ako v kombinácii na zvýšenie účinku, tak jednotlivo.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 41 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: