Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Vlasy, nechty a pleť

Doplnky stravy na vlasy, nechty a pleť obsahujú vitamíny, minerály a aminokyseliny, ktoré zlepšujú ich rast, kvalitu a pevnosť a môžu zlepšovať vzhľad pokožky. Produkty najčastejšie obsahujú rôzne zložky, ako je biotín, vitamíny A, C, E, minerály ako je zinok, síra, horčík a ďalšie látky, ako sú aminokyseliny alebo bylinné extrakty.

✅ Ako jednotlivé zložky fungujú?

 • Biotín (vitamín B7): Biotín je pravdepodobne najdôležitejší vitamín pre zdravé vlasy a nechty. Pomáha pri tvorbe keratínu, čo je hlavná štrukturálna bielkovina vo vlasoch a nechtoch.
 • Zinok: Zinok je dôležitý pre správnu funkciu buniek, vrátane tých, ktoré sa nachádzajú vo vlasových folikuloch a na nechtoch. Nedostatok zinku môže spôsobiť stratu vlasov a krehké nechty.
 • Metionín: Esenciálna aminokyselina, telo si ju nemôže samostatne vyrobiť a musí ju získať z potravy. Metionín má vplyv na tvorbu keratínu, čo je bielkovina dôležitá pre zdravie vlasov, kože a nechtov.
 • Selén: Selén je antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky vlasov pred poškodením. Tento minerál tiež pomáha udržovať optimálne zdravie vlasových folikulov.
 • Kremík: Tento minerál zohráva kľúčovú úlohu v tvorbe kolagénu, ktorý je dôležitý pre pevnosť nechtov a zdravú pokožku.
 • L-cysteín: Kľúčová aminokyselina na tvorbu keratínu, čo je bielkovina, z ktorej sú zložené vlasy. Vďaka tomu môže pomôcť zlepšiť zdravie vlasov, zvýšiť ich pevnosť a lesk.
 • Kolagén: Kľúčový proteín, ktorý má významný vplyv na zdravie pleti a vlasov. Tvorí základnú štruktúru vlasových folikulov a korienkov. Nedostatok kolagénu môže viesť k krehkým a lámavým vlasom. Kolagén pomáha udržovať pokožku pružnú a hydratovanú. S vekom dochádza k prirodzenému poklesu produkcie kolagénu v tele, čo môže viesť k tvorbe vrások, suchosti pokožky a strate elasticity.
   

 Pre koho sú doplnky stravy na nechty, vlasy a pleť vhodné?

Doplnky stravy na rast vlasov, nechtov a na lepšiu pleť môže užívať prakticky každý. Jedná sa o zmes vitamínov, minerálov, aminokyselín a bylinných extraktov, ktoré sú telu vlastné, len si ich nedokáže samo vyrobiť alebo ich zo stravy prijímame v zanedbateľné množstvo. Potenciál týchto suplementov využijú:

 • Ľudia so slabými nechtami: Ak máte krehké alebo lámavé nechty, doplnky stravy s biotínom, zinkom a kolagénom môžu pomôcť posilniť nechty.
 • Ľudia so suchou alebo problematickou pleťou: Pre tých, ktorí trpia suchou pleťou alebo akné, môžu byť doplnky obsahujúce vitamíny C, E a zinok užitočné.
 • Ľudia s riedkymi vlasmi: Pre tých, ktorí zaznamenávajú vypadávanie vlasov alebo rednúce vlasy, môžu doplnky s biotínom a ďalšími vitamínmi B pomôcť podporiť rast vlasov.
 • Starší ľudia: S vekom môže dochádzať k zhoršeniu stavu vlasov, nechtov a pleti. Doplnky stravy môžu pomôcť udržať tieto tkanivá v čo najlepšom stave.
 • Ľudia s určitými diétnymi obmedzeniami: Pokiaľ máte diétne obmedzenia, ktoré vám môžu brániť v príjme určitých živín dôležitých pre vlasy, nechty a pleť, môžu doplnky stravy poskytnúť potrebné živiny.
   

 Ako správne užívať doplnky stravy na nechty, vlasy a pleť?

Doplnky stravy zameraných na zdravé nechty, vlasy a pleť užívajte podľa odporúčania výrobcu na etikete as ohľadom na individuálne potreby. Väčšina týchto suplementov sa môže užívať kedykoľvek počas dňa, ideálne počas jedla. Užívajte doplnky pravidelne, ako sa odporúča. Dodržiavanie pravidelného režimu je dôležité pre dosiahnutie optimálnych výsledkov.

✅ Za ako dlho uvidím výsledky?

Buďte trpezliví. Zmeny v zdraví nechtov, vlasov a pleti môžu trvať niekoľko týždňov až mesiacov, kým budú viditeľné. Sledujte svoj stav a pokroky. Môžete si urobiť fotky pred a po za mesiac alebo dva. Doplnky stravy by nemali nahrádzať vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Pokiaľ vediete zdravý životný štýl, zahŕňate do stravy dostatok vitamínov a minerálov z potravín a dostatok vody, to môže pomôcť urýchliť výsledky.

 
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 67 produktov
 • Značky
 • Príznaky
 • veľkosť balenia
 • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: