Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Aminokyseliny komplexné

✅ Čo sú komplexné aminokyseliny a ako fungujú?

Komplexné aminokyseliny je kategória, ktorá obsahuje produkty, ktoré kombinujú esenciálne aj neesenciálne aminokyseliny a ďalšie účinné látky vhodné pri tréningu a fyzickej záťaži. Každá z týchto látok má v tele svoju špecifickú funkciu. Výhodou používania komplexných doplnkov je získanie celého spektra týchto aminokyselín v jednom suplemente, čo môže podporiť optimálnu funkciu svalov a celkový športový výkon. 

Komplexné aminokyseliny zahŕňajú zmes esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín. Príjem esenciálnych aminokyselín (EAA) je pre naše telo obzvlášť dôležitý, pretože si ich samo nedokáže vyrobiť. Sme teda úplne závislí od ich príjmu zo stravy a doplnkov stravy. Celkom ich existuje 8, vrátane aminokyselín s vetveným reťazcom (BCAA). BCAA majú tú výhodu, že sa v našom tele typicky rýchlejšie rozkladajú ako ostatné aminokyseliny, čo z nich robí skvelý zdroj energie pre pracujúce svaly. Tieto aminokyseliny sú často využívané na ochranu svalovej hmoty a tiež ako efektívna podpora regenerácie a rastu svalov.

  • Podpora regenerácie
  • Syntéza svalových bielkovín
  • Zníženie únavy
  • Ochrana svalovej hmoty
  • Zlepšenie energetického metabolizmu
  • Pomáhajú udržať homeostázu (stálosť vnútorného prostredia)

✅ Pre koho sú komplexné aminokyseliny vhodné?

Každá aminokyselina má v tele svoju špecifickú funkciu. Niektoré z nich, ako BCAA, slúžia na podporu regenerácie a môžu byť využité ako zdroj energie počas náročnej fyzickej aktivity. Ďalšie aminokyseliny ako EAA sú ideálne na podporu budovania svalovej hmoty. Tieto aminokyseliny sú obzvlášť dôležité pre jedincov, ktorí chcú maximalizovať ochranu a rast svojich svalov. Aminokyseliny arginín alebo citrulín, sú spojené s lepším prekrvením svalov a svalovou pumpou. Tento efekt môže nakoniec prispieť k zlepšeniu športového výkonu. Je teda kľúčové vhodne využívať aminokyseliny v závislosti na konkrétnych cieľoch a potrebách, aby sa dosiahol optimálny prospech pre telo a športový výkon.

 Aké sú benefity produktov s komplexnými aminokyselinami?

Tieto výživové doplnky sa často vyznačujú širokým spektrom účinných látok, ako sú vitamíny, minerály, elektrolyty, látky so stimulantmi alebo podporujúce redukciu váhy, ako je kofeín, zelený čaj a ďalšie. Tieto produkty vám pomôžu doplniť najdôležitejšie aminokyseliny a vďaka ich zloženiu môžu podporiť spaľovanie tuku, chudnutie a celkové zdravie a vitalitu. Pri výbere si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie zodpovedá vašim potrebám a cieľom.

 Aké sú najlepšie komplexné aminokyseliny na trhu?
 

SmartFuel EAA Complex + Electrolytes 300 g

Kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín, dostatočné množstvo BCAA, pridané elektrolyty, skvele nachutené s bezkonkurenčným zložením. Pokiaľ berieme vážne novotvorbu svalových bielkovín, teda inak povedané budovanie svalového hmoty, sú EAA úplne kľúčové. EAA sú aminokyseliny, ktoré si naše telo nevie vytvárať samo.


BioTechUSA Mega Amino

100% čistý aminokyselinový prípravok získaný z rôznych druhov typov bielkovín. Mega Amino sa veľmi rýchlo vstrebávajú, preto sa rýchlo dostanú do krvného obehu, a tým stimulujú tvorbu hormónov a enzýmov.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 34 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: