Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

HCA, CLA

Čo je CLA a ako pomáha pri chudnutí?

CLA (konjugovaná kyselina linolová) je prirodzene sa vyskytujúca mastná kyselina v ľudskom tele, ktorá sa nachádza v mliečnych výrobkoch, hovädzom a inom mäse. Ako doplnok stravy je obľúbená pri chudnutí. CLA môže pomôcť znížiť množstvo telesného tuku a zvýšiť svalovú hmotu.

CLA ovplyvňuje metabolizmus tukov v tele, stimuluje enzýmy, ktoré štiepia tuky na spaľovanie energie. CLA môže tiež znížiť hladinu inzulínu v krvi, čo môže viesť k menšiemu ukladaniu tukov v tele.

  • Zníženie množstva telesného tuku: CLA môže pomôcť znížiť hladinu telesného tuku stimuláciou enzýmov, ktoré štiepia tuky na spaľovanie energie. 
  • Zvýšenie svalovej hmoty: CLA môže pomôcť zvýšiť svalovú hmotu stimuláciou syntézy bielkovín a zvýšením citlivosti svalových buniek na inzulín.
  • Metabolická podpora: CLA môže prispieť k zvýšeniu metabolizmu tukov a cukrov stimuláciou enzýmov, ktoré štiepia tuky a cukry na spaľovanie energie.
  • Antioxidačné účinky: CLA môže pôsobiť ako antioxidant a chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Kedy a ako užívať CLA?

CLA (konjugovaná kyselina linolová) sa zvyčajne užíva ako doplnok stravy vo forme kapsúl alebo tabliet. CLA sa užíva s jedlom, aby sa zvýšila jej účinnosť. Pri užívaní CLA je tiež dôležité dodržiavať zdravú a vyváženú stravu a zaradiť do svojho životného štýlu pohyb. 

Ako dlho trvá, kým CLA začne účinkovať?

Účinky CLA na úbytok hmotnosti a zlepšenie svalovej hmoty môžete pozorovať po niekoľkých týždňoch. Jej účinnosť však závisí aj od viacerých faktorov, ako sú stravovacie návyky, úroveň fyzickej aktivity, vek a fyzická kondícia každého jednotlivca.


Čo je HCA a ako pôsobí na chudnutie?

HCA (kyselina hydroxycitrónová) sa získava z plodov rastliny Garcinia cambogia. HCA je populárny doplnok na podporu chudnutia. HCA môže pomôcť kontrolovať telesnú hmotnosť, znížiť množstvo telesného tuku a pocit hladu.

Kedy a ako užívať HCA?

HCA sa užíva 30-60 minút pred jedlom, aby sa zvýšila jej účinnosť pri potláčaní chuti do jedla. HCA sa zvyčajne užíva vo forme kapsúl alebo tabliet a odporúča sa zapiť veľkým množstvom vody. Je dôležité dodržiavať odporúčanú dávku a neprekračovať ju.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 15 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: