Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Najlepšie spaľovače tukov. Majú zmysel? Aký je najlepší a ktorá látka by v ňom nemala chýbať? Ako poznám, že funguje?

Spaľovače tukov sú jedným z doplnkov, ktorých popularita raketovo stúpa. A keďže je leto za dverami, veľa z nás bude usilovať o schudnutie pár kilogramov a úbytok podkožného tuku. Vsadím sa, že spaľovače tukov ste už zaregistrovali, ale pravdepodobne neviete ako fungujú.

MAJÚ SPAĽOVAČE TUKOV ZMYSEL?

Osobne nemám rád označenie “zbytočný doplnok”. Myslím si, že každý doplnok má svoje opodstatnenie, ale iba v určitých situáciách a pre konkrétne typy tréningov. Spaľovače tukov sú doplnky, ktoré zmysel rozhodne majú, ALE iba v prípade, že máte vyriešený jedálniček (ste v kalorickom deficite) a máte dostatok pohybu. Pokiaľ tieto dva aspekty nie sú splnené, nikdy sa vám schudnúť nepodarí a myslieť si, že nejaký doplnok vykoná všetku prácu za vás je dosť naivné. Musíme sa sami snažiť držať výdaj kalórií vyššie ako ich príjem a pravidelne športovať. Keď si potom pred športom vezmete jednu dávku spaľovača, efekt môže byť rýchlejší, môže vám dodať energiu, zlepšiť sústredenie i umožniť odcvičiť kvalitný tréning. V žiadnom prípade ale nenahradí tú drinu, ktorú musíte sami vykonať.

AKÉ LÁTKY BY MAL OBSAHOVAŤ FAT BURNER?

Najefektívnejší a vedeckými štúdiami najpreukázateľnejší sa zdá kofeín, synefrín, zelený čaj (ideálne s väčším množstvom EGCG) alebo napríklad kajenské korenie.

Látok v spaľovačoch tuku môžeme nájsť hneď niekoľko a úprimne povedané ich nedokážeme všetky detailne rozobrať v tomto článku, pretože to nie je jeho primárny účel a bol by potom až neprehľadne dlhý. Pokiaľ vás táto téma zaujíma viac do detailov, určite sa pozrite na video od Jirky Vacka na našom YouTube kanále, ktorý vám rovno odporučí i konkrétne doplnky.

Látok v spaľovačoch tukov môžete nájsť hneď niekoľko a pokiaľ vás táto téma zaujíma viac do detailu, určite sa pozrite na video od Jirky Vacka na našom YouTube kanáli.

NA AKOM PRINCÍPE TIETO LÁTKY FUNGUJÚ?

Miesto detailného rozboru jednotlivých látok by sme sa mali pozrieť skôr na to, ako tieto látky vôbec fungujú. Veľa ľudí totiž spaľovače užíva bez toho, aby vedeli, ako vlastne fungujú. V podstate existujú dva základné princípy, akými môže látka pomôcť k spaľovaniu tukov:

✅ Termogenéza - Termogénne látky, veľmi zjednodušene povedané, zvýšia produkciu tepla, ktorá ide ruka v ruke s rýchlejším metabolizmom a výdajom energie. No a keď telo zrazu začne vydávať viac energie, musí si ju taktiež odniekiaľ brať, a preto siahne do tukových zásob.
✅ Lipolýza - Zbytok látok, ktoré neovplyvňujú produkciu tepla, väčšinou fungujú na princípe lipolýzy. Zvýši sa teda uvoľňovanie mastných kyselín do krvného obehu, odkiaľ sú využívané ako zdroj energie.

AKO POZNÁTE, ŽE SPAĽOVAČ FUNGUJE?

Pokiaľ ste si spaľovač kúpili a ešte ho nepoužili, možno je to preto, že neviete, čo od neho vlastne očakávať. Pokiaľ si myslíte, že si vezmete dve alebo tri tablety spaľovača a zrazu na sebe poznáte rozdiel, budete určite sklamaní. V skutočnosti poznáte správne fungovanie spaľovača tak, že sa po jeho konzumácii budete o niečo viac potiť a trochu sa vám i zrýchli metabolizmus, čo je najmä účinkom  vitamínov skupiny B. Spolu s tým súvisí i nutnosť viac pri tréningu piť, pretože pokiaľ nebudete tekutiny dopĺňať, hrozí vám vyššie riziko kŕčov.

KOMPLEXNÉ ZMESI ALEBO JEDNOTLIVÉ SUROVINY?

Látky, ktoré sa do spaľovačov používajú, by si rozhodne zaslúžili na našom webe samostatný článok. Vyššie sme spomenuli aspoň kajenské korenie, kofeín, synefrín a zelený čaj. V praxi sa ale používa omnoho viac látok - napríklad l-karnitín, CLA alebo vitamíny skupiny B. V každom prípade ale zostáva v hlave otázka, či si kúpiť komplexný spaľovač alebo postačia jednotlivé zložky. A odpoveď záleží predovšetkým na vašich finančných možnostiach. Pokiaľ chcete čo najviac ušetriť, rozhodne by som vám odporučil dať si pred športovým výkonom kávu a k tomu tabletu synefrínu. Efekt bude v pomere ceny a kvality dostačujúci, ale nemôžeme čakať zázraky, pretože komplexnejšie zmesi často fungujú synergicky a navyše vďaka extraktu z čierneho korenia majú lepšiu využiteľnosť. 


Top spaľovače tukov

Bohužiaľ neexistuje žiadny špeciálny spaľovač tukov na brucho dokonca nie je ani žiadny výnimočný najlepší spaľovač tukov pre ženy, ale dali sme dohromady recenzie na spaľovače tukov od našich zákazníkov aj z vlastných skúseností a toto je top 5 spaľovačov:

Prom-in Lean Solution 180 kapslí

Spaľovač Lean Solution je komplex pre optimálny manažment kontroly telesnej hmotnosti. Unikátny spaľovač s extra vysokým množstvom účinných zložiek: acetyl-L-karnitín HCl, extrakt zeleného čaju, L-tyrozín, kofeín, kajenské korenie aj synefrín.


Czech Virus Thermo Virus 60 kapslí

Takmer 1200 mg aktívnych látok podporu kontroly telesnej hmotnosti a metabolizmu tukov. Obsahuje 12 účinných látok pre synergický efekt, balené vo vegánskych kapsuliach.


Nutrex Lipo 6 Black Weight Loss Support 120 kapslí

Spaľovač obsahuje účinné látky na znižovanie telesnej hmotnosti, ktoré podporujú metabolizmus tuku a zvyšujú energetický výdaj: extrakt zo zeleného čaju, čierne korenie, kofeín a ďalšie účinné látky na kontrolu telesnej hmotnosti: Coleus forskohlii, zázvor.


Jym Shred 240 kapslí

Shred bol navrhnutý tak, aby pomohol uľahčiť úbytok prebytočného tuku. Podporuje väčšie uvoľňovanie tuku z tukových buniek a zároveň pomáha transportovať viac uvoľneného tuku do mitochondrií, kde sa zužitkuje ako primárny zdroj energie.


Nutrend Fat Direct 60 kapslí

Fat Direct je nočný spaľovač tukov, ktorý je špeciálne vyvinutý na odbúravanie tukov v spánku. Kombinuje v sebe silu prírodných výťažkov a najnovších technológií. Receptúra ​​obsahuje výťažky z morských rias wakame, ale aj z garcinie cambogie a zo zelenej kávy (bez kofeínu).


ČO SI Z DNEŠNÉO ČLÁNKU ODNIESŤ?

Z dnešného článku by ste si mali odniesť predovšetkým to, že spaľovače tukov môžeme rozlíšiť na termogénne a netermogénne fungujúce na procese lipolýzy. Pokiaľ chcete ušetriť, ideálne sa zdá kúpiť jednotlivé kľúčové zložky zvlášť (v takomto prípade vám postačí synefrín, eventuálne i kofeín pokiaľ nemáte radi chuť kávy alebo extrakt zo zeleného čaju).

Mohlo by vás zaujímať:

Čo je to kalorický deficit? A ako začať správne a udržateľne chudnúť?

Ak nevieš, ako začať chudnúť, vždy to bude ťažký a dlho pri tom nevydržíš. V tomto článku sa dozvieš základné pojmy a princípy, ako to funguje, na čom záleží, aby šla kilá konečne dole.

Kreatín dávkovanie - ako kreatín užívať, koľko a kedy?

Kreatín je svalový energizér, ktorý priamo zvyšuje výkon svalov. Látka, ktorá podporuje rast číre svalovej hmoty a nepriamo znižuje hladinu podkožného tuku. Ale viete ako ho užívať, koľko a kedy?

Sledujte nás na sociálnych sieťach