Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Vitamíny pre deti

Aké sú najlepšie vitamíny pre deti na imunitu? Na prvom mieste samozrejme stojí vyššie množstvo ovocia a zeleniny, ale aj mliečnych výrobkov. Bohužiaľ len zdravá životospráva často nestačí, obzvlášť počas prechodných mesiacov, cez zimu alebo ak sa dieťa začne zapájať do kolektívu viacerých detí, treba obranyschopnosť tela posilňovať. Na zvýšené množstvo vitamínov a minerálov by sa tiež malo dbať aj u aktívne športujúcich detí, pretože aj vitamíny a minerály sa podieľajú na výkone a následnej regenerácii.

ČO NA IMUNITU PRE DETI NIELEN DO ŠKOLKY?

Akonáhle začnú deti prvýkrát zdržiavať v kolektíve detí, sú často choré. Nie je to nič neobvyklé ani zlé. Pre ich imunitný systém je to rovnako nové, ako pre nich samotné. Z dlhodobého hľadiska je dobré postarať sa o ich črevný mikróbiom, pretože v ňom sídli až 70 % imunitných buniek. Na trhu sú k dostaniu detské probiotiká, ktoré dodajú tráviacemu traktu presne to, čo potrebuje. Detské probiotiká sú k dostaniu aj vo forme cukríkov alebo chutného nápoja. Nemenej dôležitý je aj vitamín D3, ktorý z drvivej väčšiny prijímame iba zo Slnka a stojí za pevnou imunitou, ale aj dobrým vstrebávaním vápnika do kostí. Aj tu je možné ho zaobstarať napríklad vo forme kvapiek, ktoré možno kvapnúť do nápoja, takže to dieťa ani nespozná. Nezabudnite na multivitamínový komplex. Na našom e-shope nájdete s úplne super zložením a navyše bez pridaných aditív ako sú farbivá alebo dochucovadlá. Zaradiť do detského jedálnička môžete aj omega 3 mastné kyseliny, ktoré majú veľký význam nielen pre imunitný systém, ale pre celé telo. Výrobcovia sa tu sústredia aj na chuť, takže z nich deti rybí tuk necítia.

✅ PREKÁZANÉ ÚČINKY VITAMINU D

Vitamín D prispieva k normálnej funkcii imunitného systému ak normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu, čo súvisí s dobrým stavom kostí a zubov. Vitamín D navyše prispieva k normálnej činnosti svalov a podieľa sa na procese delenia buniek.

✅ PREKÁZANÉ ÚČINKY VITAMINU C

Vitamín C prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému ak normálnej tvorbe kolagénu pre funkciu kostí, chrupaviek, kože, ciev, ale aj zubov a ďasien. Vitamín C prispieva k normálnej funkcii psychickej a nervovej činnosti a chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Navyše vitamín C prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Nie je teda divu, že je súčasťou prakticky každého multivitamínu a pri prechladnutí a väčšej fyzickej aj psychickej aktivite sa odporúča užívať zvýšené množstvo.

TOP VITAMÍNY A MULTIVITAMÍNY PRE DETI NA IMUNITU

PROBIOTIKA PRE DETI:

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 31 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: