Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

MSM Methylsulfonylmethan

Čo je to Methylsulfonylmetán (MSM) a ako funguje?

Methylsulfonylmetán (MSM) sa prirodzene vyskytuje v kôre nadobličiek, je súčasťou nášho hormonálneho systému a okrem iného pomáha udržiavať normálne štruktúry spojivových tkanív.

MSM stabilizuje bunkové membrány, zvyšuje priepustnosť buniek, pomáha uvoľňovať živiny a vodu, zlepšuje antioxidačné schopnosti organizmu, urýchľuje hojenie, pomáha spevňovať väzy a šľachy, tlmiť zápal, zlepšiť pružnosť, uvoľňovať svaly a zmierňovať bolesť a stuhnúť.

Pre koho je používanie Methylsulfonylmetánu (MSM) vhodné?

Užívanie Methylsulfonylmetánu (MSM) môže byť prínosné pre všetkých, ktorí zaťažujú svoj pohybový aparát alebo u ktorých dochádza k poklesu prirodzenej hladiny látok dôležitých pre tvorbu, posilnenie a regeneráciu kĺbov, šliach a väzov. Komplexná kĺbová výživa má vďaka obsahu kolagénu pozitívny vedľajší efekt, ktorý spočíva vo zvýšení elasticity kože a posilnení vlasov a nechtov.

  • Športovci a fyzicky aktívne osoby zaťažujú viac pohybový aparát a sú náchylnejšie na poranenia kĺbov. Látky obsiahnuté v kĺbovej výžive pomáhajú posilňovať a obnovovať kĺby, šliach a väzy. Ich užívanie je vhodné nielen v rámci rekonvalescencie po zraneniach, ale aj ako ich prevencia.
  • S vekom klesá prirodzená produkcia kolagénu a ďalších látok dôležitých pre zdravie kĺbového aparátu. To môže viesť k zhoršenej pohyblivosti kĺbov. Vo vyššom veku tak môže byť vhodné užívať kĺbovú výživu formou doplnkov stravy. A to nielen z dôvodu pohyblivosti kĺbov, ale aj kvôli spevneniu pokožky a prevencii vrások.
  • Látky obsiahnuté v kĺbovej výžive sú dôležité pre tvorbu a udržovanie svalovej hmoty a regeneráciu svalov. Ľudia, ktorí majú svalové ťažkosti, tak môžu byť ďalšou skupinou, u ktorej treba dbať na ich dostatok.
  • Ľudia trpiaci artritídou, zápalovým ochorením kĺbov spôsobujúcim bolesť a obmedzenú hybnosť, a osteoporózou by mali užívanie doplnkov stravy s látkami podporujúcimi zdravie kĺbov konzultovať s lekárom.
  • Užívanie MSM je v neposlednom rade odporúčané, pokiaľ z akéhokoľvek dôvodu nie je príjem obsiahnutých látok formou bežného jedálnička dostatočný.

Nedostatok chondroprotektívnych látok sa môže v závislosti od individuálneho zdravotného stavu prejavovať rôzne. Jednať sa môže o bolesť kĺbov, zhoršenú pohyblivosť, náchylnosť k zápalom, zhoršenú štruktúru a pevnosť chrupavky ao zníženú kvalitu vlasov, kože a nechtov.

Ako Methylsulfonylmetán (MSM) užívať?

Spôsob užívania závisí okrem iného na forme. Ponuka zahŕňa formu kapsúl, voľného prášku alebo koncentrátu na prípravu nápoja. V prípade voľného prášku je možné ho užívať nielen zmiešaný s vodou, ale s akýmkoľvek obľúbeným nápojom (rastlinné mlieko, šťava), prípadne s kašou alebo ďalšími pokrmami. Pripravenú porciu jedla/nápoja s doplnkom stravy vždy skonzumujte daný deň, a to aj pokiaľ ju uchovávate v chladničke.

V prípade užívania kĺbovej výživy je spravidla vhodné niekoľkomesačné užívanie s následnou prestávkou. Po nej je možné kúru opakovať. Odporúčaný denný príjem látok (s výnimkou vitamínu C) nie je stanovený. Pri užívaní komplexnej kĺbovej výživy sa vždy riaďte pokynmi výrobcu.

Na našom e-shope nájdete prémiové doplnky stravy s vysokým obsahom chondroprotektívnych látok kombinovaných tak, aby bol ich účinok čo najvyšší.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 12 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: