Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Gymnastické lopty, overbally

Gymnastické lopty, overbally – i vo fitku sú gymnastické lopty bežnými pomôckami, ktoré spestrujú tréning i tým najväčším borcom. Budete sa diviť, ale pokiaľ budete gymnastickú loptu používať správne, tak s vašim telom urobíte zázraky. Na domáce posilňovanie, kde býva cieľom väčšinou sa pretiahnuť či spevniť telo sú gymnastické lopty ideálne. Okrem rehabilitácie či formovania postavy vás cvičenie na gymnastickej lopte tiež aspoň na chvíľu zbaví stresu a jediné, na čo budete myslieť, bude to, ako na ňom udržať rovnováhu.

Vďaka tomu, že počas cvičenia na gymnastickej lopte sa musíte neustále sústrediť na rovnováhu, zlepšujete svoju koordináciu pohybov a spevňujete stred tela i hlboké svalstvo. Gymnastickú loptu používajte tiež, pokiaľ chcete mať zdravý chrbát. Pokiaľ budete dodržiavať zásady správneho cvičenia a sedenia na lopte, aktivuje i hlboko uložené svaly okolo chrbtice, ktoré ju pomáhajú udržať stabilnú. To však nie je zďaleka všetko, čo gymnastické lopty dokážu. Pravidelným cvičením s nimi totižto môžete posilniť brušné svalstvo či spevniť stehná a zadok.

Malá nafukovacia lopta, nazývaná overball, je skvelým pomocníkom pri cvičení a posilňovaní, ale i pri preťahovaní namáhaných svalov. Posilňovanie s overballom je pritom veľmi bezpečné, nie je príliš fyzicky náročné a nezaťažuje kĺby tak, ako to robí cvičenie so záťažou. Overball vďaka tomu pomáha pretiahnuť a posilniť celé telo i jeho jednotlivé partie - a to hlavne také partie, o ktorých skoro ani nemáte tušenie, že ich máte. Overball vďaka svojej variabilite a vďaka svojmu uspôsobeniu k balančným cvikom pomáha posilniť predovšetkým svaly, na ktoré pri bežnom cvičení nedôjde. Overball nás pri posilňovaní núti držať rovnováhu a spevniť stred tela. To posilňuje tzv. hlboký stabilizačný systém: panvové dno, šijové svaly a hlboké svaly na bruchu a chrbte. S overballom sa dá taktiež veľmi efektívne posilniť brucho, stehná, zadok či paže

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 12 produktov
  • Značky
  • farba
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: