Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Zelený čaj / Green tea

Čo je to zelený čaj a ako pomáha pri chudnutí? 

Zelený čaj sa vyrába z listov čajovníka čínskeho (Camellia sinensis) vo forme praktických kapsúl. Rastlina pochádza z Ázie, ale pestuje sa v mnohých častiach sveta vrátane Číny, Japonska, Indie a Kene. Zelený čaj obsahuje množstvo látok vrátane katechínov, polyfenolov, kofeínu a L-theanínu, ktoré spolu majú rôzne účinky na ľudský organizmus vrátane možného pozitívneho vplyvu na chudnutie.

Aké látky obsahuje zelený čaj? 

Katechíny: Flavonoidy, ktoré majú silné antioxidačné účinky a môžu pomáhať zvyšovať rýchlosť metabolizmu, čo môže podporovať chudnutie. Epigalokatechín-3-gallát (EGCG) je katechín, ktorý sa najviac spája s potenciálnymi účinkami na chudnutie.

Kofeín: Zelený čaj obsahuje kofeín, ktorý stimuluje metabolizmus a zvyšuje spaľovanie kalórií. Kofeín môže tiež pomôcť znížiť chuť do jedla a zlepšiť fyzickú výkonnosť.

L-theanín: Aminokyselina, ktorá sa podieľa na podpore kognitívnych funkcií, ako je pozornosť, koncentrácia a pamäť. Kombinácia L-theanínu a kofeínu, ktorý sa tiež nachádza v čaji, môže zlepšiť kognitívny výkon a udržať pozornosť.

Kedy a ako užívať zelený čaj v doplnkoch stravy? 

Odporúča sa užiť kapsulu zeleného čaju približne 30 až 60 minút pred cvičením, aby sa stihol plne vstrebať a maximalizovať svoje účinky. Každý človek je však iný a treba to skúsiť tak, ako vám to najlepšie vyhovuje.

Aký je rozdiel medzi užívaním doplnku stravy so zeleným čajom a pitím čaju?

Rozdiel medzi užívaním doplnku stravy so zeleným čajom a konzumáciou čaju spočíva v množstve a koncentrácii účinných látok. Výživový doplnok zeleného čaju sa vyrába z extraktu zeleného čaju, ktorý sa vytvára z listov čajovníka. Z tohto extraktu sa odstráni voda a ďalšie látky, aby zostali koncentrované účinné látky, ako sú katechíny a kofeín.

Kde si môžem kúpiť kvalitný doplnok stravy zo zeleného čaju?
 

Reflex Green Tea 100 kapsul

Oblíbený doplněk stravy. Jedna kapsle tohoto 95% extraktu ze zeleného čaje je adekvátní 7 až 8 šálkům zeleného čaje.


Swanson Green Tea Extrakt 60 kapsul

V každé kapsli je 500 mg extraktu ze zeleného čaje, který obshuje velké množství polyfenolů, katechinů a kofeinu. Ideálná pomocník pro doplnění energie a podpora při hubnutí. 


Now Foods Green Tea 400 mg 100 kapsul

Extrakt zeleného čaje obsahuje řadu bioaktivních látek, včetně polyfenolů a katechinů, které jsou známé svými mnoha prospěšnými vlastnostmi. 

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 9 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: