Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Granola

Granola je pečená zmes obilnín, orechov, semien, sladidiel ako je med, cukor, prírodné sirupy či nízko kalorické sladidlá, tuku a ďalších prísad, ako je čokoláda, kokos, sušené ovocie, lyofilizované ovocie a ďalšie zložky. Granola je obľúbená pre chutnú a chrumkavú textúru.

✅ Prečo si granolu zamilujete?

  • Je výživná: Granola obsahuje mnoho živín, ako sú vláknina, bielkoviny, zdravé tuky, vitamíny a minerály.
  • Energia na dlhší čas: Vďaka obsahu sacharidov a tukov poskytuje granolu dlhodobú energiu.
  • Veľa variácií: Granola je ideálna do mlieka, do jogurty, ale aj len tak do misky, ako chrumkavá desiata. Existuje mnoho variácií a príchutí a tak môžete skúšať stále nové príchute.
  • Jednoduchá príprava: Granola je desiata, ktorú máte hotovú počas chvíľky a tak nemusíte strácať čas dlhou prípravou raňajky alebo desiaty.

✅ Na čo sa pri výbere granoly zamerať?

1. Obsah cukru: Výber granoly s nižším obsahom pridaného cukru, alebo ešte lepšie granoly bez pridaného cukru, môže zaistiť, že sa budete cítiť lepšie a udržíte si stabilné energetické hladiny počas dňa.
2. Zdroj tuku: Granola by sa mala zapekať s tepelne stabilnými olejmi, ako sú repkový, olivový alebo kokosový olej. Tieto oleje majú vyvážené pomery nenasýtených mastných kyselín a sú považované za zdravšiu voľbu pri varení a pečení.
3. Dostatok vlákniny: Výber granoly s vysokým obsahom vlákniny môže prispieť k udržaniu zdravého trávenia, podpore sýtosti a regulácii hladiny cukru v krvi.
 

✅ Môžem granolu zaradiť aj do redukčného jedálnička?

Áno, granola môže byť zaradená do jedálnička pokiaľ držíte diétu a usilujete sa o redukciu váhy, pokiaľ je konzumovaná s mierou a je súčasťou vyváženej stravy. Treba myslieť na to, že obsahuje pomerne dosť tukov a pokiaľ v nej je sušené ovocie, aj dosť jednoduchých sacharidov. Skvelý tip môže byť ju zmiešať napríklad s gréckym jogurtom alebo skyrom, ktorý tuky neobsahuje prakticky žiadne a získate tak vyvážené jedlo.

✅ Aké sú najblíbenejšie granoly?

Existuje mnoho granol, tu sú naše tipy na tie najlepšie:

 Hester's life Granola Extra

Granola z bezlepkového ovsa, bez cukru, bez mlieka a sóje a z čisto prírodných surovín. Je tiež pridanie lyofilizované ovocie (mrazom sušien), ktoré si tak zachová svoju pôvodnú farbu, chuť, minerálne látky aj vitamíny. Navyše je za super cenu.

 Emco Super mysli 

Emco Super mysle je prémiové chrumkavé mysle, ktoré neobsahuje žiadny pridaný cukor, umelé sladidlá, palmový olej a farbivá. Začnite nový deň s Emco Mysli. Túto sypkú zmes vhodnú do jogurtu či mlieka.

Lucky Alvin Cukrfree skořicová granola

Cukrfree škoricová granola od Lucky Alvin plná orieškov a kokosu s lyofilizovaným ovocím na sladké chrumkanie bez zbytočného cukru. Nájdete v nej množstvo orieškov. kokos, lyofilizované jahody a čierne ríbezle, voňavú škoricu a vlákninu z koreňa čakanky namiesto cukru. Tým, že obsahuje veľké množstvo orechov, stačí na zasýtenie troška.
 

Na našom e-shope nájdete granoly všetkého druhu. Vybrané produkty spĺňajú zásady Vegan, BIO az našej ponuky si vyberú aj tí, ktorí dávajú prednosť výrobkom českého pôvodu.

 

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 11 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: