Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Müsli

Müsli je zmes rôznych surovín, ako sú obilné vločky, semienka, orechy, sušené ovocie, ale aj čokolády. Müsli má vysokú výživovú hodnotu a je považované za zdravé a výdatné raňajky alebo desiatu.

✅ Z čoho sa skladá müsli?

Základnou zložkou sú ovsené vločky, ale aj ďalšie druhy obilných vločiek, ako sú pšenica, jačmeň, raž alebo otruby. V mysli nájdete semienka slnečnice, tekvica, ľanové semienko či sezamové semienka. Často nechýbajú ani lieskové orechy, mandle, kešu orechy, vlašské orechy alebo arašidy. Ďalšími možnou prísadou je sušené ovocie: hrozienka, sušené marhule, brusnice, datle či jahody. Niekedy sa môže do müsli pridávať aj kokos, kakao alebo med na sladenie.

✅ Môžem müsli jesť, keď držím diétu?

Áno, mysli môže byť zaradené do jedálnička pokiaľ držíte diétu a usilujete sa o redukciu váhy, ak je konzumované s mierou a je súčasťou vyváženej stravy. Treba myslieť na to, že obsahuje pomerne dosť tukov a pokiaľ v ňom je sušené ovocie, aj dosť jednoduchých sacharidov. Skvelý tip môže byť musli zmiešať napríklad s gréckym jogurtom alebo skyrom, ktorý tuky neobsahuje prakticky žiadne a získate tak vyvážené jedlo.

Prečo si müsli zamilujete?

  • Je výživné: Mosli obsahuje mnoho živín, ako sú vláknina, bielkoviny, zdravé tuky, vitamíny a minerály.
  • Energia na dlhší čas: Vďaka obsahu sacharidov a tukov poskytuje granolu dlhodobú energiu.
  • Veľa variácií: Müsli je ideálna do mlieka, do jogurty, ale aj len tak do misky, ako chrumkavá desiata. Existuje mnoho variácií a príchutí a tak môžete skúšať stále nové príchute.
  • Jednoduchá príprava: Müsli je desiata, ktorú máte hotovú počas chvíľky a tak nemusíte strácať čas dlhou prípravou raňajky alebo desiaty.

✅ Aké sú najblíbenejšie müsli?

Existuje mnoho mosli, tu sú naše tipy na tie najlepšie:

Emco Super mysli

Emco Super mysle je prémiové chrumkavé mysle, ktoré neobsahuje žiadny pridaný cukor, umelé sladidlá, palmový olej a farbivá. Začnite nový deň s Emco Mysli. Túto sypkú zmes vhodnú do jogurtu či mlieka.

Amix Protein Müsli

Proteín Müsli je perfektné riešenie pre každého, kto hľadá potravinu bohatú na bielkoviny. Zmes obsahuje iba kvalitné výberové suroviny, ktoré môžete konzumovať počas celého dňa.

Na našom e-shope nájdete müsli všetkého druhu. Vybrané produkty spĺňajú zásady Vegan, BIO az našej ponuky si vyberú aj tí, ktorí dávajú prednosť výrobkom českého pôvodu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 8 produktov
  • Značky
  • veľkosť balenia
  • príchuť