Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Anabolizéry so stimulantmi

Predtréningové prípravky (predtréningové stimulanty, nakopávače) vytvorené na dosiahnutie maximálnej koncentrácie a pokročilej úrovne napumpovania svalových vlákien. Väčšinou ide o stimulanty, kreatínové varianty, látky podporujúce produkciu NO a rastového hormónu. Predtréningovky sú najčastejšie vo forme ochutených sypkých práškov, injekcií alebo kapsúl. Ľudia ich vyhľadávajú za účelom zlepšenia výkonu, sily, ale aj maximálneho nabudenia pred náročným tréningom.

Predtréningovky sú jedným z mála doplnkov, ktorých účinok je viditeľný okamžite po prvej dávke. Už počas prvého tréningu môžeme pocítiť lepšie prekrvenie a "napumpovanie", zvýšenie sily, lepšiu koncentráciu a mentálnu energiu. Tieto aspekty môžu tréning skvalitniť, v dôsledku čoho môžete pri splnení ďalších dôležitých podmienok dosiahnuť zlepšenie svalového rozvoja. Samozrejme, musíme splniť aj ďalšie podmienky, ako je dostatočný prísun živín, odpočinok a regenerácia. Azda každý už vie, že svaly nerastú počas cvičenia, ale po cvičení v rámci regenerácie.

✅ Aké sú výhody užívania prípravkov pred tréningom?
 

 • Zvýšenie energie: niektoré zložky, ako napríklad kofeín a taurín, môžu zvýšiť energiu a zlepšiť koncentráciu počas tréningu.
 •  Zlepšenie vytrvalosti a výkonnosti: niektoré zložky, ako sú aminokyseliny a kreatín, môžu zlepšiť vytrvalosť a výkonnosť počas tréningu a podporiť regeneráciu svalov po tréningu.
 •  Zvýšenie krvného obehu: niektoré zložky, ako je arginín, extrakt z čierneho korenia alebo citrulín, môžu zlepšiť krvný obeh a zvýšiť prietok krvi do svalov, čo môže podporiť rast a regeneráciu svalov.
 •  Zlepšiť koncentráciu: niektoré zložky, ako je taurín, kofeín, nootropiká alebo rastlinné extrakty, môžu zvýšiť koncentráciu, a tým podporiť kvalitný tréning.

✏️ Zaujíma vás, ako rastie svalová hmota a ako maximalizovať jej rast? Pozrite si článok a podcast trénera Jirku Vacka a odborníka na výživu Petra Havlíčka:  Anabolizmus: Čo rozhoduje o tom, či budem naberať svaly alebo tuk?

✅ Ako užívať správnu dávku a kedy užívať pred tréningom?

Predtréningové prípravky by sa mali užívať aspoň 30 minút pred fyzickou aktivitou, aby mali dostatok času na nástup účinku a podporu maximálneho výkonu. Dávkovanie predtréningových doplnkov stravy sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho výrobku a jeho zloženia. Preto je dôležité pozorne si prečítať a dodržiavať návod na použitie uvedený na obale.

✅ Môžem užívať predtréningovku každý deň alebo je lepšie urobiť si prestávku?

Predtréningovky by sa mali užívať najmä pred cvičením, ale môžu sa používať aj na zvýšenie energie a koncentrácie v netréningové dni. Každopádne, väčšina z nich obsahuje väčšie množstvo stimulantov, preto nie je na škodu urobiť si prestávku alebo si dať menšiu dávku aspoň v netréningové dni.

✅ Sú predtréningové doplnky vhodné pre každého?

Predtréningové doplnky sú vhodné takmer pre každého, ale existujú skupiny ľudí, ktorí by sa mali vyhnúť doplnkom so stimulantmi. Ide o tehotné a dojčiace ženy a takéto výrobky nie sú vhodné ani pre deti. Tí, ktorí sú citliví na stimulanty, ako je napríklad kofeín, by mali byť opatrní a užívať nižšie dávky alebo sa rozhodnúť pre predtréningové doplnky bez stimulantov.

✅ Pre koho sú vhodné predtréningy?
 

 • Športovci a nadšenci fitnes: Pred tréningom sú ideálne pre športovcov, ktorí sa venujú akejkoľvek fyzickej aktivite, či už ide o silový tréning, kardio cvičenie, beh, cyklistiku, hokej, futbal alebo akýkoľvek iný šport. Pomáhajú zvyšovať energiu, vytrvalosť a koncentráciu, čo môže viesť k lepšiemu výkonu a lepším výsledkom.
 • Ľudia, ktorí hľadajú motiváciu pri cvičení: Niektorí jedinci môžu mať problém nájsť motiváciu na cvičenie, najmä ak sú unavení alebo mali dlhý deň. Predtréningovky obsahujúce stimulanty, ako je kofeín, môžu poskytnúť potrebný impulz a energiu na začatie tréningu.
 • Intenzívny tréning: Pri náročnom silovom a intervalovom tréningu môžu predtréningovky zvýšiť vytrvalosť a výkonnosť, čo vám pomôže cvičiť s vyššou intenzitou a dlhšie.
 • Ľudia, ktorí majú málo energie alebo sú unavení: Ak ste po dlhom dni unavení, predtréningovky vám môžu pomôcť získať potrebnú energiu a povzbudiť vás k cvičeniu.
 • Ľudia s obmedzeným príjmom kofeínu: Predtréningovky existujú aj vo verzii bez kofeínu, čo je vhodné pre tých, ktorí sa snažia obmedziť príjem kofeínu.

✅ Ako dlho trvá, kým začne prípravok pred tréningom účinkovať?

Čas, za ktorý sa prejaví účinok predtréningového doplnku stravy, sa líši v závislosti od zloženia výrobku, individuálnej citlivosti a dávky prijatého výrobku. Predtréningové doplnky stravy, ktoré obsahujú zložky ako kofeín alebo beta-alanín, majú rýchly účinok a začnú účinkovať do 20 až 30 minút po užití. Iné zložky, ktoré obsahujú zložky s predĺženým uvoľňovaním, môžu mať pomalší účinok, ktorý sa prejaví až po dlhšom čase.


✏️ Ako získať svalovú hmotu? Ako a ktoré doplnky nám môžu pomôcť pri náraste svalovej hmoty? Tu nájdete niekoľko zaujímavých tipov od kvalitného trénera Jirku Vacka: TOP 5 DOPLNKOV PRE NÁRAST Svalovej HMOTY | Ako pomáhajú doplnky pri náraste svalovej hmoty?

✅ Môžu sa predtréningovky kombinovať s inými doplnkami stravy?

Predtréningovky možno kombinovať s akýmkoľvek výživovým doplnkom. Neodporúčame kombinovať iba viacero predtréningoviek spolu. Mnohé predtréningovky už majú vo svojom zložení podobné zložky v maximálnych dávkach a ich ďalšie zvyšovanie nie je žiaduce.

✅ Aké sú najlepšie predtréningovky na trhu?
 

Fitness007 PWO Jirka Vacek 480 g

PWO nie je len "kopačka". Je to doplnok, ktorý v sebe spája viacero doplnkov: pumpu, spaľovač, adaptogén, energiu a koncentráciu.  PWO je komplexný predtréningový doplnok stravy, ktorý poskytuje nielen účinné látky pre efektívny výkon, ale aj ich dostatočné množstvo.


REDCON1 TOTAL WAR

Profesionálny produkt určený na maximalizáciu výkonu, sily a silovej vytrvalosti nielen kulturistov, ale všetkých športovcov, ktorých výkon má silovo-vytrvalostný charakter, ako sú hokejisti, bojovníci MMA atď. Jedna dávka obsahuje 6 g citrulínu a 3,2 g beta alanínu.


Prom-in Nitrox Pump Extreme

Obsahuje mimoriadne silnú kombináciu zložiek zvyšujúcich výkonnosť. Vzorec obsahuje zložky ako beta alanín a kreatín HCl na podporu výkonu. To všetko s minimálnym obsahom sacharidov. Je ideálny na silový tréning na zvýšenie intenzity, zvýšenie výbušnej sily pri športoch, ako je hokej, americký futbal, rugby atď.


Prom-in Progressive Pre

Kvalitný predtréningový prípravok, ktorý kombinuje maximálnu podporu výkonu s maximálnou podporou uvoľňovania mastných kyselín, t. j. spaľovania tukov. Tento predtréningový prípravok má aj "súrodenca" Serious Pre, ktorý je úplne bez stimulantov. Je preto vhodný pre tých, ktorí hľadajú predtréningovku bez kofeínu.


EXTRIFIT AGREZZ

Kombinácia stimulantov produkcie oxidu dusnatého, citrulínu, beta alanínu a arginínu, kofeínu a taurínu, ako aj extraktu z plodov horkého pomaranča (synefrín), zeleného čaju, extraktu z čierneho korenia (piperín), cholínu, tyrozínu a DMAE. Podporuje produkciu tepla, vďaka jeho obsahu sa budete viac potiť a spaľovať viac tukov a budete mať viac energie na tréning.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 130 produktov
 • Značky
 • Príznaky
 • veľkosť balenia
 • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: