Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Veľkonočné kalórie: Koľko kalórií majú tradičné Veľkonočné recepty

Veľká noc je za rohom! Koľko kalórií sa skrýva v obľúbených tradičných veľkonočných receptoch a môžu nejako ovplyvniť našu cestu k vysnívanej letnej postave? Zistite to v našom novom článku!

Čo sa v článku dozviete?

✅ Koľko kalórií majú tradičné Veľkonočné recepty? Plnka, baránok, mazanec, judáš
✅ Kalorická tabuľka Veľkonočných receptov
✅ Koľko kalórií majú Veľkonočné sladkosti? Kinder čokolády, Milka a ďalšie
✅ Kalorická tabuľka Veľkonočných sladkostí
✅ Neexistujú nezdravé potraviny ale iba nezdravé množstvo

Koľko kalórií majú tradičné Veľkonočné recepty?

Veľká noc je vlastne celkom fitness sviatok - vajíčka všade naokolo, veľkonočná plnka plná špenátu, žihľavy alebo medvedieho cesnaku a nakoniec sladká bodka na záver v podobe veľkonočného baránka. Nič, čo by sme si museli odoprieť a čo by nám pokazilo cestu k vysnívanej letnej kondícii.

Avšak aj tieto tradičné jedlá majú určitý počet kalórií, s ktorými by sme mali v našom jedálničku počítať a mali by sme myslieť na zdravé množstvo, ktoré skonzumujeme. Koľko kalórií má veľkonočná plnka, veľkonočný baranček, mazanec či jidáš?

Množstvo kalórií tradičných Veľkonočných receptov

100 g potraviny
Počet kcal
Sacharidy
Bielkoviny
Tuky
Veľkonočná plnka
193 kcal
18 g
10,8 g
8,7 g
Veľkonočný baránok
361 kcal
50 g
6,1 g
15 g
Mazanec
335 kcal
48 g
8 g
12 g
Jidáš
338 kcal
56,2 g
7,7 g
8,8 g

Zdroj: Kaloricketabulky.cz

Koľko kalórií majú obľúbené Veľkonočné sladkosti?

Obchody počas Veľkej noci lákajú aj širokou ponukou čokoládových figúrok, sušienok a ďalších pochúťok. Na tieto čokoládové lahôdky však pozor, môžu totiž obsahovať až prekvapivé množstvo cukrov a tukov.

Pri podrobnejšom skúmaní veľkonočných dobrôt sme zistili, že viac ako polovica ich hmotnosti pripadá na cukor. Kakaové maslo navyše videli možno z rýchlika a namiesto toho sú plné nenasýtených mastných kyselín, ktoré majú nepriaznivé účinky na zdravie srdca a obehový systém.

Pokiaľ túžite po čokoláde, lepšou voľbou môže byť kvalitná čokoláda s vysokým obsahom kakaa. Tieto čokolády nemajú menej kalórií, ale sú nutrične bohatšie, obsahujú menej cukru a nezdravých tukov.

Množstvo kalórií obľúbených Veľkonočných sladkostí

100 g potraviny
Počet kcal
Sacharidy
Bielkoviny
Tuky
Kinder vajíčko
557 kcal
52,3 g
8,1 g
34,2 g
Lindt Zlatý zajac
548 kcal
55 g
7,2 g
33 g
Kinder zajac
576 kcal
53,9 g
8,8 g
36,2 g
Kinder schoko bons
573 kcal
52,5 g
8,3 g
36,6 g
Orion lentilky vajíčko
541 kcal
52,9 g
7,1 g
32,9 g
Kit Kat vajíčko
535 kcal
55,6 g
6,2 g
31,4 g
Milka zajačik
532 kcal
59 g
6 g
30 g
Milka vajíčka plnené
567 kcal
52 g
6,8 g
37 g
Milka mini vajíčka
571 kcal
53 g
5,2 g
37,5 g
Veľkonočný perník
405 kcal
71 g
6 g
10,4 g

Zdroj: Kaloricketabulky.cz

Neexistujú nezdravé potraviny len nezdravé množstvo

Veľká noc je ideálnou príležitosťou na to, aby sme strávili čas so svojimi najbližšími, oddýchli si a venovali sa aktivitám, ktoré nám robia radosť. Namiesto toho, aby sme sa stresovali tým, čo jeme, by sme sa mali sústrediť na užívanie si týchto chvíľ plnými dúškami. Doprajte si to, na čo máte chuť, ale myslite hlavne na rozumné množstvo. Žiadne nezdravé potraviny totiž neexistujú, existuje iba nezdravé množstvo. Mazanec na raňajky, kúsok baránka ku káve a jedno čokoládové vajíčko váš dlhodobý progres určite nezmarí.


Zdroj: Markéta Křížová

Mohlo by Vás zaujímať:

Ako znížiť kalórie v jedle? | TIPY na nízkokalorické potraviny

Svoju váhu si dokážete udržať, alebo ju pokojne aj redukovať bez toho, aby ste sa trápili. Stačí jesť vedome a premýšľať nad tým, koľko energie v sebe daná potravina ukrýva. Ako na to a čo znamená pojem kalorická denzita? To všetko a oveľa viac sa dozviete v našom článku!

5 tipov, ako prijať svoje telo a začať žiť zdravo

Každý z nás je unikátny a jedinečný. Preto na povrch vypláva otázka, kto sme, aby sme hodnotili, aké telo je krásne a aké naopak nie? Hoci je nespokojnosť s vlastným telom úplne bežná, rozhodne nie je zdravá. Ako sa popasovať s negatívnymi myšlienkami a konečne sa bez výčitiek pozrieť do zrkadla? Máme pre vás 5 tipov.

Sleduj nás: