Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Anabolizéry: Top 10 nakopávačov! Ako vybrať správnu predtréningovku?

Nazýva sa to rôzne. Predtréningovka, nakopávače, anabolizéry alebo tiež N.O.čko. Zmes viacerých surovín, ktorých základnými kameňmi sú stimulanty ako taurín, kofeín či tyrozín. Ďalej arginín, kreatín, citrulín, ornitín a beta alanín. Kvalitný Pre-Workout nie je iba “nakopávač”, ale zmes viacerých surovín, ktorými základnými kameňmi nie sú už iba stimulanty, ktoré majú pomôcť nakopnúť pred tréningom či zlepšiť sústredenosť, ale ide o komplexné predtréningové produkty pre maximálnu podporu výkonu. Cvičenie je vďaka tejto zmesi látok intenzívnejšie, čo vedie k rýchlejšiemu nárastu svalovej hmoty.

Predtréningovky sú ako jedny z mála doplnkov, u ktorých je účinok zaznamenateľný ihneď po prvej dávke. Môžeme už pri prvom tréningu pociťovať väčšie prekrvenie a “napumpovanosť”, zvýšenie sily, lepšie sústredenie sa i prísun psychickej energie. Tieto aspekty môžu spraviť tréning kvalitnejší, v dôsledku čoho, za splnení ďalších dôležitých podmienok, môžete dosiahnuť zlepšenie v svalovom rozvoji. Musíme, samozrejme, spĺňať i ďalšie podmienky ako je dostatočný prísun živín, odpočinok a regenerácia. Každý už snáď vie, že svaly nerastú pri cvičení, ale po cvičení, v regenerácii.

Nepodliehajte panike, keď odznie prvé “nakopnutie” a vám sa bude zdať, že tie najväčšie účinky odznievajú. Nie je to tak, účinok NOčka trvá stále, ale už je v maximálnej výške, dôjde k takzvanému nasýteniu. Keď by ste skúsili na nejaký ten týždeň vysadiť, napumpovanie bude razom slabšie. Telo začne byť nasýtené zhruba po 14 dňoch pravidelného užívania N.O.čka (nakopávaču).

Pocitová imunita voči nakopávačom

Niektorý ľudia sú voči pocitovým účinkom imúnni. Nepociťujú žiadne mravenčenie, štípanie, brnenie alebo zvýšenú stimuláciu. Pokiaľ sa do tejto skupiny ľudí radíte, bohužiaľ vám nezostane nič iné ako sa s tým zmieriť. Ale nezúfajte. Nakopávače nie sú určené iba k nakopnutiu na tréning. Mnohí práve nakopávače užívajú iba z dôvodu napumpovania a lepšieho prekrvenia svalov.

Zaujíma vás o predtréningovkách viac? Tréner Jirka Vacek pre vás natočil celé video, kde tieto suplementy dopodrobna rozoberá. Čo by v správnom nakopávači nemalo chýbať a čo je naopak nevýznamné?

A KTORÉ STE VYBRALI AKO TOP 9?

CZECH VIRUS BEAST VIRUS

ALL-IN-ONE špičkový predtréningový suplement, obsahuje 13 perfektných synergicky fungujúcich látok, ktoré sú obsiahnuté v najčistejšej forme a v optimálnych dávkach. So silou pomôže kombinácia rokmi prevereného beta-alanínu v kombinácii s taurínom a kofeínom. Pre výdrž je tu kombinácia brutálnej dávky L-citrulín-malátu v kombinácii s inosínom (zlepšuje prenos kyslíku a umožňuje trénovať na kyslíkový dlh), hroznovým semienkom, taurínom, kofeínom a tak ďalej. Pre sústredenie a tzv. muscle-mind connection využijete cholín, DMAE, tyrozín a kofeín. Svalové prekrvenie/pumpu zaistí citrulín v kombinácii s repnými nitrátmi. To všetko je navyše umocnené prídavkom Piperínu, ktorý zlepšuje absorpciu ostatných látok.


NUTREND N1 PRE-WORKOUT

Zostavený podľa maximálnych možností európskej legislatívy. Obsahuje najúčinnejšie látky, uznávané odbornou verejnosťou, ktoré zaručia maximálny efekt napumpovania svalstva a posunutia hranice fyzického výkonu. Obsahuje: 3500 mg beta-alanínu, 3500 mg L-arginín-alfa-ketoglutarát, 3235 mg kreatínu, 2250 mg L-malát, 500 mg L-tyrozínu, 200 mg kofeínu a 20 mg DMAE (dimethylaminoethanolu).


EXTRIFIT AGREZZ

Kombinácia stimulantov produkcie oxidu dusnatého, citrulínu, beta-alanínu a arginínu, stimulačných látok kofeínu a taurínu, ďalej extraktu z plodov pomarančovníka horkého (synefrinu), zo zeleného čaju, extratku z čierneho korenia (piperínu), cholínu, tyrozínu a DMAE. V Agrezze nájdete i synefrín, ktorý podporuje tvorbu tepla, vďaka jeho obsahu sa budete viac potiť a viac spaľovať tuk – a teda mať i viac energie na tréning.


AMIX CELL UP SHOT

Obľúbená predtréningovka Jirky Vacka, ktorú ste si obľúbili i vy veľmi rýchlo. Od ostatných predtréningoviek sa líši tým, že obsahuje 2000 mg glycerolu, ktorý má super vplyv na prekrvenie a poriadnu napumpovanosť. Nechýbajú ani typické látky pre kvalitnú predtréningovku, ako je kofeín, taurín, arginín alebo beta-alanín.


PROM-IN PROGRESSIVE PRE

Kvalitná predtréningovka, ktorá kombinuje maximálnu podporu výkonu súčasne s maximálnou podporou uvoľňovania mastných kyselín, teda spaľovanie tukov. Táto predtréningovka má i “súrodenca” Serious Pre, ktorý je úplne bez stimulantov. Je teda vhodný pre tých, ktorí hľadajú predtréningovku bez kofeínu.


KAGED MUSCLE PRE-KAGED

Rokmi osvedčená špičková predtréningová formula pre maximálny výkon a silu, navýšenie intenzity tréningu, maximálne napumpované svaly a dokonalú koncentráciu na tréning. Žiadne "zázračné zmesi", iba prvotriedne suroviny upravené patentovanou fermentačnou technológiou, výrobok obsahuje iba patentované zložky ako CarnoSyn® (beta-alanín), patentovaný kreatin HCl - všetko v naozaj funkčnom množstve, nie iba pre “etiketu”.


BRAINMAX 3.0 ANABOLIC DAGGER

Trochu z iného súdku. Prírodný hormonálny optimalizátor, ktorý zvyšuje testosterón a súčasne balansuje estrogény, spôsobuje zvýšenie fyzickej i psychickej húževnatosti, zlepšuje napumpovanie behom tréningu a privádza novú hladinu energie, motivácie a chuti do tréningu.


REDCON1 TOTAL WAR

Profesionálny produkt určený pre maximalizáciu výkonu, sily a silovej vytrvalosti nielen kulturistov, ale všetkých športovcov, ktorých výkon má silovo-vytrvalostný charakter, ako sú hokejisti, zápasníci MMA apod. Jedna dávka obsahuje 6g citrulínu a 3,2g beta alanínu.


PROM-IN NITROX PUMP EXTREME

Predstavuje extrémne silnú kombináciu ingrediencií pre zvýšenie výkonu. Receptúra obsahuje zložky, ako je napr. Beta alanín a kreatín HCl pre podporu výkonu. Všetko pri minimálnom obsahu sacharidov. Je ideálny pre silový tréning pre zvýšenie intenzity, zvýšenie výbušnej sily pre športy ako je hokej, americký futbal, rugby atď., pre každého športovca, ktorý chce zvýšiť svoj výkon pri tréningu alebo súťaži.


Mohlo by vás zajímat:

Kreatín dávkovanie - ako kreatín užívať, koľko a kedy?

Kreatín je svalový energizér, ktorý priamo zvyšuje výkon svalov. Látka, ktorá podporuje rast číre svalovej hmoty a nepriamo znižuje hladinu podkožného tuku. Ale viete ako ho užívať, koľko a kedy?

Zásobník cvikov na chrbát. Najlepšie cviky pre budovanie svalov chrbtu. 

Chrbát, partie na ktorú si najmenej vidíme a jedna z najdôležitejšie partií nášho tela. Chce to tréning, správne cviky a plnú koncentráciu na tréning. Mrktněte na tie najlepšie cviky.

Sleduj nás i na sociálních sítích:​