Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Kompletné jedlo Mana: Revolúcia v stravovaní? Dávka vitality a energie.

➡️ Čo je to Mana a pre koho je vhodná?

Mana je nutrične kompletné jedlo a zároveň moderná alternatíva k tradičnému jedlu a je určená nielen pre dospelého človeka, ale aj pre deti a dospievajúcich.

Nutričné zloženie Many je koncipované tak, aby ste s ňou mohli nahradiť všetky jedlá každý deň. Rovnako tak ale skvele poslúži aj ako jedno jedlo denne alebo napríklad len ako desiata či raňajky raz za čas, pretože pravda je taká, že kvalitné plnohodnotné čerstvé jedlo na tanieri nič nenahradí, ale je len na vás, ako často sa Manu rozhodnete zaradiť do svojho jedálnička.

Benefity užívania Many:
  • Zdravie čriev: Prebiotiká a prirodzene sa vyskytujúce enzýmy podporujú trávenie a vstrebávanie živín pre váš mikrobióm.
  • Dobrý imunita: Vaša ultimátna denná dávka všetkých vitamínu a minerálov v bioaktívnych formách pre nepriestrelnú imunitu.
  • Doplnenie energie: Mana reguluje celodennú energiu tým, že podporuje tvorbu energie v našich bunkách.
  • Podporí regeneráciu: Nabitá superpotravinami, cennými adaptogénmi a zdraviu prospešnými antioxidantmi.

➡️ Ako Mana chutí?​ 

Všetky príchute sú krémové a úžasne svieže. V ponuke nájdete úplne prvú príchuť Origin, ktorá niekomu pripomína jemné cesto na palacinky, ďalšie na jazyku cítia vanilku a ostatné zase ľahký ovsený nádych. V ponuke nechýba ani obľúbená čokoládová príchuť a ďalšie ako je marhuľa, lesné plody (berries) alebo limetkový cheesecake. Všetky príchute, obzvlášť Origin, môžeš kombinovať s ďalšími ingredienciami. Podľa tvojej fantázie skús pridať navyše ovocie, zeleninu, kávu, korenie, orechy alebo napríklad orechové maslo.

➡️ Ako Manu pripraviť?

Postup prípravy práškovej Many je naozaj jednoduchý. Porciu o 400 kcal pripravíš zmiešaním 86 g ManaPowderu s 300 ml vlažnej či studenej vody. Čerstvo pripravená Mana je určená na okamžitú spotrebu, prípadne vydrží 24 hodín v uzavretej fľaši v chladničke. Pokiaľ však nemáš možnosť ponechať hotové jedlo v chladničke, odporúčame jeho rýchlu spotrebu.

➡️ Je Mana vhodná pri chudnutí v diéte alebo na priberanie svalovej hmoty?

S Manou môžeš schudnúť, udržovať svoju váhu alebo priberať na váhe tak ako s klasickým jedlom. V oboch prípadoch je nutné držať sa všeobecného pravidla:

  • Pri chudnutí je zásadné, aby energetický príjem bol nižší, než energetický výdaj. Tvoj jedálniček by mal byť menej kalorický. Dbaj na to, aby si mal/a dostatočný prísun vitamínov a minerálov.
  • Na udržanie váhy je dôležité, aby tvoj energetický príjem zodpovedal tvojmu energetickému výdaju.
  • Pri naberaní na váhe by mal byť energetický príjem vyšší ako energetický výdaj.

Na tému redukcie tuku a znižovania telesnej váhy, vrátane odporúčaní pohybovej aktivity a nastavenia jedálnička sa zaoberali výživový špecialista Petr Havlíček a Jirka Vacek v tomto videu.

Pokiaľ vás naopak zaujíma naberanie svalovej hmoty, čo jesť pred cvičením a čo v anabolickom okne, to sa dozviete v tomto podcaste, ktorý je špeciálne zostavený, ak sa usilujete o objem a novú svalovú hmotu.

➡️ Aké je odporúčanie na denné dávkovanie Many?

Odporúčané dávkovanie vychádza z referenčných hodnôt energetického príjmu pre priemernú dospelú osobu (2 000 kcal), konkrétne dávkovanie teda odporúčame nastaviť z hľadiska vašich potrieb. To znamená, že celkový denný kalorický príjem v priebehu je nutné prispôsobiť konkrétnym fyzickým a telesným potrebám, ako výške, váhe, pohlaviu, veku a tiež pohybovým aktivitám.

➡️ Ako a kde Manu správne skladovať?

ManaDrink aj ManaPowder odporúčame skladovať v suchu a tme pri teplote 10-25 °C. ManaDrink je možné uchovávať aj v chladničke, ale nie je to nutné. Vďaka kvalitnému obalovému materiálu a vysokému množstvu prírodných antioxidantov má ManaDrink 12 mesiacov dlhú minimálnu trvanlivosť od dátumu výroby a ManaPowder dokonca 18 mesiacov od dátumu výroby.

➡️ Môžem Mana drink kombinovať s inými potravinami?

Mana je nutrične kompletné jedlo, ktoré bolo vyvinuté tak, aby s ním bolo možné dlhodobo pokryť 100% stravovacieho režimu. Avšak, aj keď Mana chutí skvele sama o sebe, všetky príchute a zvlášť Origin môžeš kombinovať s ďalšou potravinou (ovocie, zelenina, kaša, orechové maslá...) či ďalšími ingredienciami (vanilka, korenie, čokoláda, …). V tomto prípade je však dobré mať na pamäti, že k nutričným hodnotám Manny treba pripísať aj použité ingrediencie.

Manu je možné použiť ako základ pre chutné a zdravé smoothies, fantázii sa tvoje medze nekladú. Môžeš skúsiť pridať napríklad ovocie, korenie, pomarančový džús, kávu, mlieko orechy, orechové maslo alebo zeleninu.

➡️ Shrnutí:

Na záver možno konštatovať, že Mana ponúka nutrične kompletné jedlo s vynikajúcou chuťou. Je vhodná pre tie chvíle, keď nestíhame, potrebujeme rýchlu zmenu, po cvičení alebo sme na cestách. Jej zloženie je starostlivo koncipované a obsahuje všetky potrebné živiny na udržanie energie a zdravia. Navyše, vďaka svojim rôznym príchutiam, Mana prináša aj potešenie z jedla. Je to výborná alternatíva, ktorá nám umožňuje získať všetky potrebné živiny rýchlo a jednoducho bez toho, aby sme museli upustiť od výbornej chuti.

Aj keď je Mana skvelým pomocníkom, stále je dôležité mať v jedálničku pestrú stravu, ktorá zahŕňa rôznorodé potraviny. Mana môže byť skvelou voľbou na doplnenie stravy, ale nenahradí bohatstvo chutí a textúr, ktoré nám poskytuje rozmanitá strava.

Mohlo by Vás zajímat: 

Čo jesť po tréningu? A čo znamená anabolické okno?

Jedlo po cvičení je oveľa dôležitejšie ako jedlo pred cvičením. Prečo je to tak, čo je anabolické okno a ako ho čo najlepšie využiť, sa dozviete v tomto článku.

Rady na nafúknuté brucho. Príčiny, čo pomáha a ako sa ho zbaviť? 

Nafúknuté brucho môže znepríjemňovať každodenný život. Každý z nás už zažil nafúknuté brucho - ťažko stráviteľné jedlo, veľké porcie, prejedanie. Ak sa nadúvanie často opakuje, musíte začať hľadať príčinu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach: