Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Adaptogény

Čo sú to adaptogény? Termín adaptogén označuje špecifické látky, ktoré pôsobia na odolnosť organizmu, prispievajú k fyzickým aj mentálnym procesom, čo vedie k zvládanie neštandardných stavov. Jednoducho povedané adaptogény majú vplyv na schopnosť prispôsobenie sa novým podmienkam.

Medzi najznámejšie a najsilnejšie adaptogény považujeme: maca, ashwagandha, gaba, funkčné huby, zázvor, rhodiola a kurkumín.

Najznámejšie adaptogény:

Maca

Maca čiže Žerucha peruánska je silný adaptogén, ktorý prispieva k posilneniu fyzickej i psychickej vitality. Prispieva k sexualite, normálnu funkciu hormonálneho systému a plodnosti, ďalej k vitalite a vytrvalosti. Jeho chuť je sladkastá a dala by sa prirovnať k orechom alebo karamelu. Koreň macy je bohatý na vitamín C, horčík, meď, železo, zinok a selén.

Ashwagandha

Ashwagandha čiže Indický ženšen je známy adaptogén, ktorý má pozitívny vplyv na duševné zdravie a relaxáciu, podporuje normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému, pôsobí ako antioxidant a napomáha udržiavať dobrý stav pokožky. Najlepšie účinky majú hľuzy, ktoré sa najprv usuší na slnku a potom rozomelú na prášok, ktorý je pre telo dobre stráviteľný, má zemitú chuť a je dobre rozpustný vo vode.

Kurkuma, kurkumín

Kurkuma obsahuje prirodzene veľké množstvo silného antioxidantu kurkumín, ktorý má pozitívny vplyv na trávenie, pečeň, kardiovaskulárny systém, imunitný systém, dýchací systém, stav kĺbov a kostí a v neposlednom rade pôsobí protizápalovo. Kurkumín svedčí našej pokožke, prospieva tiež pohybovému aparátu. Býva používaný pre udržanie normálnej činnosti nervovej sústavy, duševnú rovnováhu a napomáha normálnemu trávenie. Kurkuma má jemnú, korenistú chuť a vôňu. V potravinárstve je označená ako E100.

Rhodiola Rosea, Rozchodnica ružová

Rhodiola Rosea čiže Rozchodnica ružová je adaptogén, ktorý prispieva prirodzené schopnosti tela prispôsobiť psychickému u fyzickom vyťaženie. Posilňuje fyzickú i duševnú kondíciu a zároveň umožňuje podporiť prirodzenú schopnosť tela prispôsobiť sa neustále sa meniacim životným podmienkam duševnému vypätiu a únavou.

Funkčné huby

Funkčné huby prispievajú najmä k posilneniu imunitného systému. Obsahujú vysoké množstvo biologických látok, ktoré sú bohaté na životne dôležité vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 93 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: