Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Tribulus Terrestris

✅ Čo je Tribulus Terrestris a ako funguje?

Tribulus je silný extrakt z ľubovníka bodkovaného (Tribulus terrestris). Je známy obsahom steroidných saponínov, flavonoidov, alkaloidov a glykozidov, ktoré sú vyhľadávané športovcami, ktorí chcú zvýšiť hladinu testosterónu, lepší športový výkon alebo rast svalov, ale existujú aj ďalšie výhody tejto byliny.

 • Zvýšenie športového výkonu: má vplyv aj na rast svalovej hmoty, sily a vytrvalosti.
 • Pozitívny vplyv na celkové zdravie: Tribulus obsahuje antioxidanty, ktoré môžu podporovať zdravie srdca a ciev. 
 • Pozitívny vplyv na energiu: Kotvičník má tiež vplyv na subjektívne vnímanú energiu a celkovú vitalitu.

Steroidný saponín protodioscín je účinná látka, ktorá stimuluje produkciu pohlavných hormónov, ako je testosterón u mužov a estrogén u žien. Táto látka má pozitívny účinok na centrálny nervový systém a pôsobí ako účinná zložka s anabolickými vlastnosťami. V mužskom organizme protodioscín zvyšuje hladinu testosterónu, reguluje ostatné hormóny bez narušenia ich funkcie a optimalizuje funkciu prostaty. U žien protodioscín zvyšuje hladinu pregnenolónu, progesterónu a estrogénov, tým podporuje pozitívny duševný a emocionálny stav.


✏️ Jak nabrat svalovou hmotu? Jak a které suplementy nám můžou pomoci snárůstém svalů? Tady najdete několik zajímavých tipů od kvalitního trenéra Jirky Vacka: TOP 5 SUPLEMENTŮ PRO RŮST SVALŮ | Jak pomáhají doplňky s nárůstem svalové hmoty?

✅ Pre koho je Anchovy vhodný? Môžu ju užívať aj ženy?

Tribulus je dobre preskúmaný doplnok stravy, ktorý je vhodný pre ľudí v pokročilom veku s nižšou produkciou vlastného testosterónu. Tento prírodný doplnok môže pomôcť aj osobám trpiacim nedostatkom energie a častou únavou, ako aj mužom a ženám.

✅ Aké sú výhody používania tribulusu pri tréningu a cvičení? 

 • Podpora hladiny testosterónu
 • Zlepšenie regenerácie svalov
 • Zvýšenie sily a vytrvalosti
 • Antioxidačné účinky

✅ Ako užívať Tribulus Terrestris musím ho cyklovať? 

Tribulus sa môže užívať s jedlom alebo bez jedla, v závislosti od osobných preferencií. Cyklické užívanie Tribulusu nie je bezpodmienečne nutné. Cyklovanie sa vykonáva na zníženie možnej tolerancie a udržanie dlhodobej účinnosti. Vo všeobecnosti možno odporučiť užívanie Tribulusu v cykloch, napríklad 4 týždne užívania a následne 2 týždne pauzy alebo 8 týždňov užívania a následne 4 týždne pauzy. Niektorí ľudia sa však cítia lepšie a dosahujú požadované účinky aj pri nepretržitom užívaní Tribulusu. Každý človek je iný a každé telo môže reagovať inak, preto odporúčame vyskúšať to, čo vám osobne najviac vyhovuje, ani jeden spôsob nie je zlý.

✅ Ako dlho trvá, kým sa účinky tribulusu prejavia?

Účinky Tribulusu, ako je zvýšenie energie alebo zlepšenie nálady, môžete zaznamenať už počas prvých dní alebo týždňov užívania. Pokiaľ ide o účinky na športový výkon, zvýšenie svalovej hmoty alebo sily, môže trvať dlhšie, kým sa zmeny prejavia.


✏️ Ako získať svalovú hmotu? Ako a ktoré doplnky nám môžu pomôcť pri náraste svalovej hmoty? Tu nájdete niekoľko zaujímavých tipov od kvalitného trénera Jirku Vacka: TOP 5 DOPLNKOV PRE NÁRAST Svalovej HMOTY | Ako pomáhajú doplnky pri náraste svalovej hmoty?


✅ Ako poznám pôvodný bulharský Tribulus Terrestris?

V súčasnosti sú v Bulharsku len dvaja veľkí výrobcovia, ktorí ponúkajú výťažky z Tribulus Terrestris s vysokým obsahom protodioscínu: VemoHerb Tribulus Terrestris (60 % protodioscínu). Spoločnosť Vemo99 Ltd (založená v roku 1996) vlastní špeciálnu technológiu na extrakciu Tribulus Terrestris s garantovaným obsahom 60 % čistého protodioscínu, čo z neho robí najsilnejší extrakt, ktorý je v súčasnosti k dispozícii.

✅ Ako Tribulus ovplyvňuje hormonálnu činnosť?

Tribulus je nehormonálny doplnok rastlinného pôvodu a je tiež stimulátorom produkcie testosterónu. Má tiež pozitívne účinky na plodnosť (fertilitu), preto je vhodné ho užívať počas menopauzy u žien a andropauzy u mužov.

✅ Pre koho je tribulus vhodný?

Tribulus Terrestris je všeobecne vhodný pre niektorých jedincov. Tu je niekoľko skupín, pre ktoré môže byť Tribulus vhodný:

 • Športovci a nadšenci fitnes: Niektorí športovci a ľudia, ktorí sa venujú fyzickej aktivite, užívajú Tribulus za účelom zlepšenia športového výkonu, zvýšenia energie, vytrvalosti a regenerácie po tréningu.
 • Muži so zníženou hladinou testosterónu: U mužov so zníženou produkciou testosterónu môže Tribulus pomôcť podporiť normálnu hladinu tohto hormónu.
 • Ľudia hľadajúci podporu imunitného systému a antioxidanty: Tribulus je adaptogén a obsahuje antioxidanty, ktoré môžu pomôcť v boji proti voľným radikálom a podporiť imunitný systém.

✅ Aký je najlepší tribulus na trhu?
 

VemoHerb Bulgarian Tribulus Terrestris 90 kapsúl

Hlavnou výhodou originálneho bulharského Tribulusu VemoHerb je vysoký obsah steroidného saponínu Protodioscin ( štandardizácia na 60 % ), ktorý je v súčasnosti jedným z najsilnejších extraktov Protodioscin dostupných na trhu na celom svete.


Extrifit Tribulus 90% 100 kapsúl

Tribulus 90% je výživový doplnok obsahujúci extrakt z plodov Tribulus terrestris (ľubovník bodkovaný) s najvyšším obsahom saponínov 90 %. Pozitívne účinky tejto byliny sú známe už od staroveku. V poslednom čase je bežnou zložkou nielen doplnkov stravy pre športovcov, ale aj produktov podporujúcich mužskú hormonálnu aktivitu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 30 produktov
 • Značky
 • Príznaky
 • veľkosť balenia
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: