Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Ashwagandha

Nedovoľte, aby vás stres ovládal. Ashwagandha, ktorú nájdete aj pod názvom Withania
somnifera, vitania snodaria alebo indický ženšen, pomáha chrániť telo pred negatívnymi vplyvmi
pred účinkami nadmerného psychického a fyzického stresu, posilňuje imunitný systém, zvyšuje fyzickú odolnosť a výkonnosť a podporuje rast svalov. V ajurvéde sa tradične používa aj pri úzkosti, pri
nerovnováhu hormónov štítnej žľazy, na podporu plodnosti a ako prírodné afrodiziakum.

Pre koho je ashwagandha vhodná?
Ašvaganda je vďaka svojmu pozitívnemu vplyvu na hladinu kortizolu vhodná pre každého, kto
vystavený dlhodobému psychickému, fyzickému alebo emocionálnemu stresu. Je to prirodzený spôsob, ako, na zmiernenie účinkov vysokého fyzického stresu a na podporu regenerácie a vitality organizmu. Jeho účinky tak ocenia všetci športovci. Vďaka svojej schopnosti prispievať k rovnováhe hormonálneho systému (vrátane testosterónu a progesterónu), môže tiež zmierniť príznaky menopauzy.
Ak užívate lieky (najmä hormóny štítnej žľazy) alebo máte zdravotné problémy (súvisiace so štítnou žľazou a tráviacimi problémami vrátane vredov), poraďte sa o užívaní ašvagandy so svojím lekárom. Doplnky stravy s ashwagandhou môžu u citlivých osôb spôsobiť tráviace ťažkosti, svrbenie a vyrážky. V prípade výskytu týchto príznakov prestaňte ashwagandhu užívať. Výživové doplnky s ashwagandhou nie sú určené pre deti a tehotné a dojčiace ženy.

Účinky ashwagandhy
Ashwagandha patrí medzi adaptogény, byliny, ktoré môžu znížiť účinky fyzických, mentálneho a emocionálneho stresu a prispôsobiť telo novým podmienkam. Ashwagandha pomáha optimalizovať hladinu kortizolu, hormónu, ktorý sa uvoľňuje pri strese. Vďaka tomu zmierňuje jeho účinky, ako sú únava, úzkosť, zlý spánok alebo znížená vitalita. Zvýšená hladina kortizolu môže viesť k hormonálnej nerovnováhe (vrátane testosterónu a progesterónu), k zvýšeniu hladiny cukru v krvi, a tým k zvýšenému ukladaniu tuku. Vzhľadom na jeho účinkom na hladinu kortizolu ashwagandha pomáha zmierňovať aj príznaky menopauzy vrátane návaly horúčavy, výkyvy nálad a poruchy spánku.
✅ Zvyšuje odolnosť voči psychickému stresu a nadmernej fyzickej námahe
✅ Zvyšuje celkovú vitalitu a fyzickú vytrvalosť
✅ Podporuje rast svalovej hmoty
✅ Prispieva k rovnováhe hormonálnych hladín
✅ Posilňuje imunitu po chorobe
✅ Znižuje koncentráciu kortizolu (stresového hormónu) a pomáha udržiavať hladinu glukózy v krvi
✅ Má upokojujúci účinok
Významné sú aj antioxidačné účinky ashwagandhy, ktoré chránia organizmus pred nepriaznivými
vplyvmi vonkajšieho prostredia a jej schopnosť podporovať zotavenie organizmu po chorobe.

Ako užívať ashwagandhu?
Odporúčané denné množstvo ashwagandhy zatiaľ nie je stanovené. Ašvagandu môžete užívať
kedykoľvek počas dňa, najlepšie s jedlom. Mnohí naši klienti uprednostňujú užívanie v popoludňajších alebo večerných hodinách hodinách, keď sú jej upokojujúce účinky najžiadanejšie. Ašvagandu by ste mali užívať pravidelne každý deň. Možno ju užívať vo forme 8-týždňovej kúry, po ktorej nasleduje 8-týždňová prestávka. Dĺžka užívania však závisí od aktuálneho zdravotného stavu a potrieb. Vždy sa riaďte odporúčaniami výrobcu.

V našom e-shope nájdete výživové doplnky s vysokým obsahom účinných látok ashwagandha vo forme kapsúl a prášku. Okrem iného ponúkame produkty vyrobené z úplne prírodných zložiek a spĺňajúce zásady vegánstva a bezlepkovosti.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 22 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: