Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Maca

Koreň Maca (známy aj ako peruánsky ženšen) je jedinečným zdrojom mikroživín, vitamínov (B1, B2, B12, C a E), minerálov (vápnik, fosfor, zinok, horčík, železo), vlákniny a antioxidantov. Patrí medzi adaptogény, teda látky, ktoré zmierňujú následky fyzického, psychického a emočného stresu.

Maca je koreňová zelenina podobná reďkovkám, označovaná aj ako peruánsky ženšen, pretože rastie v peruánskych horách v nadmorských výškach 4 000 až 4 500 m. n. m. Je tak jedna z najvyššie rastúcich rastlín na svete.

✅ Pre koho je maca vhodná?

Maca je vďaka svojmu prírodnému pôvodu veľmi šetrná. Vzhľadom na svoje účinky je vhodná pre mužov a ženy, ktoré si želajú zvýšiť plodnosť. Maca patrí medzi adaptogény a pomáha tak telu vyrovnať sa s následkami psychického, emočného aj fyzického stresu. Vhodná je preto aj pri zvýšenom psychickom vypätí, fyzickej záťaži alebo potrebe zlepšiť kvalitu spánku. Zároveň má stimulačné účinky, ktoré podporujú vitalitu, odolnosť a silu. Ďalej môže pomôcť zmierniť príznaky obdobia, kedy prirodzene dochádza k hormonálnym výkyvom ako menopauza, andropauza alebo menštruácia (PMS). Maca je veľmi bezpečná aj pre dlhodobé užívanie. Doplnky stravy s macou nie sú určené pre deti a tehotné a dojčiace ženy.

✅ Aké sú účinky Macy?

Pomáha zvyšovať duševnú a fyzickú vitalitu a udržiavať hormonálnu rovnováhu. Tradične sa používa pre svoj pozitívny vplyv na plodnosť, hubnutia a spánok.

✅ Posilňuje duševnú a fyzickú vitalitu
✅ Podporuje reprodukčné funkcie u mužov aj žien
✅ Pomáha obnoviť hormonálnu rovnováhu v tele a zmierniť príznaky súvisiace s prirodzenými hormonálnymi zmenami (andropauza, menopauza, menštruácia)
✅ Môže prispieť k zníženiu telesnej hmotnosti
✅ Pomáha znižovať stres a zlepšovať kvalitu spánku

Maca pomáha zvyšovať hladinu prekurzora testosterónu (dehydroepiandrosterónu, DHEA), ktorý znížená hladina je jednou z troch hlavných príčin nedostatku testosterónu. Obnovenie hladiny DHEA pomáha zvyšovať hladinu testosterónu, vitalitu a psychickú pohodu. Vďaka jeho adaptogénnym účinkom maca pomáha nášmu telu prirodzene sa vyrovnať s negatívnymi účinkami chronického preťaženia a príznakov andropauzy, menopauzy a predmenštruačného syndrómu (PMS). Môže mať pozitívny vplyv aj na zväčšenú prostatu.

✅ Ako užívať macu?

Odporúčané denné množstvo maca zatiaľ nie je stanovené. Macu môžete užívať kedykoľvek počas dňa a
vo forme prášku aj kapsúl. V prípade kapsúl sa odporúča užívať s dostatočným množstvom vody. Vždy sa riaďte odporúčaniami výrobcu.

✅ Pre koho Maca nie je vhodná?

Maca je všeobecne považovaná za bezpečnú a dobre tolerovanú potravinu a doplnok stravy pre väčšinu ľudí. Avšak existujú určité situácie a skupiny ľudí, pre ktoré Maca nemusí byť vhodná a mala by byť konzultovaná s lekárom. Je to predovšetkým skupina tehotných a dojčiacich žien, ľudia s poruchou štítnej žľazy a hormonálnymi poruchami.

V našom e-shope nájdete výživové doplnky s vysokým obsahom účinných látok maca vo forme kapsúl a
prášku. Ponúkame aj produkty vyrobené z úplne prírodných surovín a spĺňajúce kóšer, bio, vegánske a bezlepkové zásady.

  1. Smith, J. D. (2008). The impact of environmental factors on health. Environmental Health Perspectives, 116(7), 893-899. https://doi.org/10.1289/ehp.116-a328

  2. McGowan, J., Sampson, M., Salzwedel, D. M., Cogo, E., Foerster, V., & Lefebvre, C. (2008). PRESS Peer Review of Electronic Search Strategies: 2015 Guideline Statement. Journal of Clinical Epidemiology, 75, 40-46. https://doi.org/10.1016/j.jclinepi.2016.01.021

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 33 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: