Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Vaječné proteíny

Čo je vaječný proteín a ako funguje?

Vaječné bielkoviny sú bielkoviny z vaječného bielka. Ide o vysokokvalitný zdroj bielkovín, ktorý obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny. Vaječný proteín je dostupný vo forme prášku, ktorý je ľahko stráviteľný a vstrebateľný. Používa sa samostatne alebo v zmesi s inými zdrojmi bielkovín, ako je srvátkový proteín alebo kazeín. 

 1. Vysoký obsah bielkovín: Vaječný proteín obsahuje veľké množstvo bielkovín, ktoré sú dôležité pre rast, regeneráciu a udržiavanie svalovej hmoty. Bielkoviny sú nevyhnutné pre produkciu enzýmov, podporu imunitného systému a ďalšie dôležité funkcie v tele.
 2. Ľahká stráviteľnosť a pomalé vstrebávanie. Vďaka tomu sa aminokyseliny môžu rýchlejšie dostať do svalov a tkanív na regeneráciu a rast.
 3. Nízky obsah tuku a sacharidov.
 4. Bez laktózy a mliečnych alergénov: Vaječný proteín je vhodnou alternatívou pre osoby s intoleranciou laktózy alebo alergické na mliečne výrobky.
 5. Vysoký obsah esenciálnych aminokyselín EAA a BCAA
 6. Zdroj sodíka, draslíka a fosforu
 7. Prirodzený obsah vitamínov A, B12 a D
 8. Takmer bez tukov a sacharidov

Kedy a ako užívať vaječný proteín?

Vaječné bielkoviny môžete konzumovať kedykoľvek počas dňa. Sušené vaječné bielky sa môžu používať ako klasický proteínový nápoj, ale chuťovo neobstoja samy o sebe, preto sa často pridávajú do viaczložkových proteínov. Vaječný albumín sa môže pridávať aj do klasického srvátkového proteínu. Ďalšou možnosťou je pridať rozšľahaný vaječný bielok do rôznych pokrmov, ako sú kaše, palacinky, koláče, muffiny alebo z neho pripraviť vaječnú palacinku či omeletu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 8 produktov
 • Značky
 • Príznaky
 • veľkosť balenia
 • príchuť
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: