Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Instantné kaše neochutené

Instantné neochutené kaše sú ideálne nielen na raňajky alebo desiatu, ale aj ako kvalitné jedlo pred alebo po tréningu, ktoré si môžete dopriať pokojne každý deň. Nespornou výhodou je rýchla príprava, ľahká stráviteľnosť a bohatý obsah komplexných sacharidov a vlákniny. Vďaka tomu instantná kaša spoľahlivo zasýti a postupne dodávajú telu energiu, čo je vítané počas celého dňa. V našej ponuke nájdete široký výber, vrátane ovsenej, ryžovej, pohánkovej aj mix obilných kaší. Kaše nie sú určené iba pre športovcov, ale pre všetkých, ktorí dbajú na zdravý životný štýl.

✅ Aká neochutená instantná kaša je najlepšia?

Všetky kaše sú super, niektoré sú neochutené napr. ryžová alebo ovsená, ale vyberať môžete aj zmesi z viacerých druhov obilnín alebo ochutené kaše, kde sú pridané orechy, čokoláda nebolo lyofilizované ovocie. Medzi obľúbené druhy patria aj proteínové kaše, vďaka ktorým doplníte aj dávku bielkovín a dostanete tak prakticky kompletné jedlo. 

✅ Aké sú obľúbené druhy instantných neochutených kaší?

  • Ryžová kaša je vďaka rýchlej príprave a ľahkej stráviteľnosti sa kaša teší obľube medzi športovcami, pre rýchle doplnenie živín pred alebo po tréningu. Navyše je prirodzene bezlepková, čo ocenia celiáciu a ľudia, ktorí majú problémy s trávením lepku alebo sa mu z akéhokoľvek dôvodu vyhýbajú.
  • Ovsená kaša je medzi športovcami a priaznivcami zdravého stravovania veľmi obľúbená. Pripravuje sa z jemných ovsených alebo instantných vločiek, ktoré jednoducho zalejete teplou vodou alebo mliekom. Ovsená kaša je známa svojim vysokým obsahom vlákniny a skvelou chuťou a je oproti kaši z klasických ovsených vločiek rýchlejšie pripravená na jedenie.
  • Kukuričná kaša je výživná alternatíva medzi obilnými kašami. Je pripravená z jemne mletej kukuričnej múky, ktorá sa zmiešava s vodou alebo mliekom a varí sa do hustej konzistencie. Kukuričná je prirodzene sladkastá a má hladkú textúrou. Kukurica je prirodzene bez lepku a ak hľadáte rozmanitosť vo svojom jedálničku a chcete si dopriať zdravé a chutné raňajky či desiatu určite ju vyskúšajte.
  • Pohánková kaša má charakteristickú orieškovú chuť a ľahkú, chutnú textúru. Je má prirodzene vysoký obsah bielkovín, vlákniny, železa a neobsahuje lepiet. Pohánková kaša je skvelá voľba pre zdravé raňajky, desiatu alebo večeru.

 Aká kaša je ideálna do diéty?

Obilné kaše, najmä pohánková alebo ovsená kaša, obsahujú dostatok vlákniny a zasýtia na dlhšiu dobu. Je dôležité vyberať kaše s minimálnym obsahom pridaného cukru a umelých prísad. Kaše sú považované za zdravú voľbu pre raňajky aj desiatu, pretože sú bohaté na vlákninu, pomaly stráviteľné sacharidy a niekedy aj bielkoviny, obzvlášť pokiaľ vyberiete proteínovú kašu.

✅ Môžem jesť kašu na večeru pred spaním?

Ovsené kaše, pohánkové kaše a ďalšie typy obilných kaší sú považované za ľahkú a ľahko stráviteľnú večeru. Ak si vyberiete správne zložky, kaša môže poskytnúť dlhotrvajúcu energiu a pocit sýtosti počas noci. Môžete si do kaše pridať aj nočný proteín – kazeín, ktorý sa vstrebáva dlhodobo, takmer počas celej noci, a vás tak nebude budiť hlad.

Na našom e-shope nájdete kaše neochutené, v zmesiach ochutené instatné kaše alebo proteínové kaše. Vybrané produkty spĺňajú zásady Vegan, BIO az našej ponuky si vyberú aj tí, ktorí dávajú prednosť výrobkom českého pôvodu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 20 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: