Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

ZMA / Zinok + Magnesium (horčík)

✅ Čo sú ZMA a ZMB a ako fungujú?

ZMA a ZMB je kategória produktov obsahujúca synergickú zmes zinku, horčíka a vitamínu B6, ktoré sú pre telo nevyhnutné. Táto formula je navrhnutá s cieľom poskytnúť podporu športovej výkonnosti a celkovému mužskému i ženskému zdraviu. ZMA prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpaniu aj činnosti nervovej sústavy. Vďaka obsahu zinku táto kombinácia taktiež prispieva k udržaniu optimálnej hladiny testosterónu a urýchľuje proces regenerácie.

✅ Aké sú účinky látok obsiahnutých v ZMA a ZMB

Horčík je dôležitým minerálom, ktorý sa v organizme spolupodieľa na viac ako 600 procesoch a prispieva k normálnej práci svalov a stavu kostí. Jeho nedostatok býva spájaný so zvýšenou únavou, zhoršeným spánkom i zrýchleným starnutím a môže mať buniek a môže mať vplyv aj na fyzickú výkonnosť. Je kľúčový pre správnu funkciu viac ako 300 enzýmov, vrátane tých, ktoré podieľa na výrobe energie vo forme ATP. Zaistenie dostatočného príjmu horčíka má zásadný význam pre udržanie optimálneho zdravia, pretože tento minerál plní množstvo kľúčových úloh v organizme.

Zinok je minerál, ktorý zohráva kľúčovú úlohu viac ako v 300 rôznych biologických procesoch v našom tele. Zinok má pozitívny vplyv na imunitný systém, zdravie kostí, prispieva k pevnosti vlasov a nechtov, udržuje pokožku v dobrom stave a podporuje optimálnu hladinu testosterónu v krvi, čo je dôležité pre hormonálnu rovnováhu u mužov i žien.

Vitamín B6 prispieva k optimálnej funkcii imunitného systému a nervovej sústavy a podporuje lepšiu vstrebateľnosť horčíka a zinku. Pomáha znižovať únavu, vyčerpanie a podporuje funkciu psychiky.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 16 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: