Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Kešu masla

Kešu krém má lahodnú orieškovú chuť s jemnou sladkosťou a ľahko maslovú konzistenciu. Kešu krém je obvykle jemný a zamatový. Je výborný na chlieb, do dezertov, smoothie alebo ako súčasť rôznych pokrmov. Kešu maslo je výborným zdrojom zdravých tukov, bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálov.

Kešu krémy sa vyrábajú starostlivo vybraných lúpaných či nelúpaných kešu orechov, ktoré zaisťujú výraznú a bohatú chuť. V tejto kategórii ponúkame široký výber kešu krémov, ktoré obsahujú výhradne čisté zloženie, bez akýchkoľvek pridaných látok, bez pridaného cukru a konzervantov.

✅ Ako sa kešu krém vyrába?

Kešu maslo sa vyrába procesom praženia a následným mletím kešu do požadovanej konzistencie. Praženie je kľúčovým krokom, ktoré pomáha uvoľniť ich prirodzenú chuť. Kešu sa praží najčastejšie na sucho bez pridania ďalších olejov, čím si zachovávajú svoju chuť a nutričné hodnoty. Následne sa mandle rozomelú do požadovanej konzistencie.

✅ Ako použiť kešu krém?

Možnosti využitia kešu masiel sú skutočne rozmanité a sú všestranným doplnkom pre rôzne pokrmy a recepty. Môžete ich konzumovať ako samostatnú pochúťku na lyžičku alebo ich začleniť do rôznych pokrmov. Môžete ich pridať do jogurtu, kaše, pudingu, na palacinky alebo na toasty. Kešu krémy sú tiež často využívané pri pečení alebo na prípravu omáčok v ázijskej kuchyni, kde dodávajú bohatú a výraznú chuť. Pozrite sa na naše tipy, kam orieškové krémy zaradiť:

  • Nátierka na chlieb, toasty alebo ryžový chlebíček pre rýchle a chutné raňajky.
  • Súčasť smoothie, proteínových nápojov a šejkov.
  • Ingrediencie do dezertov, ako sú brownies, sušienky alebo torty.
  • Do omáčok a krémových polievok na zvýraznenie chuti.
  • Prílohu k ovociu a zelenine.
  • Na palacinky, vafle alebo lievance.
  • Na vylepšenie tvarohu, kaše alebo jogurtu.
  • V slaných pokrmoch, napríklad v omáčkach k mäsu alebo tofu.

✏️ Neviete, ako správne orechové krémy zakomponovať do jedla? Získajte nové nápady na každodenné stravovanie a pustite sa do cesty k zdravšiemu životnému štýlu s našimi fitness receptami. Pozrite sa na náš blog do oddelenia FITNESS RECEPTY.


✅ Koľko kalórií obsahuje kešu krém?

Všeobecne platí, že kešu krém má pomerne vysoký obsah kalórií, pretože sú bohaté na tuky, hoci tiež poskytujú bielkoviny, vlákninu a rôzne vitamíny a minerály. Približné hodnoty kalórií na 100 gramov kešu krému sú 570-630 kalórií.

✅ Na povrchu krému sa mi urobila vrstva tuku, nie je skazené?

Nemusíte mať strach, že sa vaše maslo pokazilo. Olejovitá vrstva na povrchu je prirodzený jav, v chlade tuhne a môže vytvárať akési nepravidelnosti a škvrny, ktoré vyzerajú ako pleseň, ale skutočne to tak nie je. Kešu krém stačí ohriať. Niekedy stačí pri izbovej teplote, inokedy v teplom kúpeli alebo v zime na kúrenie a akonáhle povolí, dobre ho premiešajte. Olej z pohára nevylievajte, je súčastný krému, len sa časom môže oddeliť pevná zložka od tekutej.

✅ Môžem jesť kešu maslo pri chudnutí?

Kešu maslo je energeticky bohatá potravina, čo znamená, že obsahuje relatívne veľa kalórií v malom množstve. Určite si ich môžete vychutnať aj v redukčnom jedálničku v diéte, ale záleží na množstve. Ak si pridáte lyžičku krému do kaše alebo na obľúbený toast, nič tým nepokazíte. Malé množstvo kešu masla môže byť súčasťou vyváženej stravy, ale nadmerná konzumácia môže zvýšiť kalorický príjem.

✅ Môžu jesť kešu maslo deti?

Áno, deti môžu konzumovať všetky orieškové krémy, pokiaľ nie sú alergické na kešu a nie sú prítomné iné zdravotné dôvody, ktoré by tomu bránili. Kešu maslo môže byť dokonca zdravým a chutným zdrojom živín pre detskú stravu. Ako s každou inou potravinou je dôležité dbať na množstvo. Kešu krém je kalorickou potravinou, takže odporúčame dodržiavať mieru a nepreháňať to.

 

✅ Sú kešu krémy vhodné pre vegetariánov a vegánov?

Áno, kešu maslo je vhodné pre vegetariánov a vegánov, ak je vyrobené iba z kešu a neobsahuje žiadne živočíšne prímesi. Pri výrobe kešu krémov sa nepoužívajú ani žiadne živočíšne prísady. Kešu sú vynikajúcim zdrojom bielkovín, zdravých tukov, vlákniny, vitamínov a minerálov. 

✅ Ako skladovať kešu krém?

Pokiaľ je kešu krém uzavretý a neporušený, má dlhú trvanlivosť a môže vydržať niekoľko mesiacov až rokov. Dátum spotreby uvedenej na obale vám poskytne orientačnú informáciu o trvanlivosti. Kešu maslo skladujte v tme ideálne v špajze alebo v lete pri vysokých teplotách najlepšie v chladničke. Na priamom slnku alebo pri veľkých teplotách by mohlo dôjsť k rýchlejšej oxidácii a žltnutiu krémov.

✅ Ako dlho vydrží kešu krém po otvorení?

Po otvorení sa odporúča kešu krém skladovať v chlade a tme. Väčšina kešu krémov zostáva dobrá po otvorení aspoň niekoľko týždňov až niekoľko mesiacov, pokiaľ ich správne skladujete. Tu platia rovnaké pravidlá, ako pre ktorýkoľvek produkt. Do pohára by sa malo siahať čistým príborom a nevracať doňho napríklad olíznutú lyžicu alebo od iného produktu, aby sa krém nezačal kaziť. Z praxe ale vieme, že kešu krémy málokomu vydržia niekoľko mesiacov. Sú také dobré, že spotrebovanie je otázkou dní či týždňov.

Na našom e-shope nájdete prémiové kešu masla aj kešu orechy. Vybrané produkty spĺňajú zásady Vegan, BIO az našej ponuky si vyberú aj tí, ktorí dávajú prednosť výrobkom českého pôvodu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej