Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Pestrec mariánsky

✅ Čo je pestrec mariánsky a ako funguje?

Pestrec mariánsky podporuje schopnosť pečene detoxikovať organizmus a má výrazné antioxidačné účinky. Jeho užívanie vo forme doplnku stravy je vhodné v rámci zdravého životného štýlu a pri zvýšenej fyzickej záťaži.

✅ Pre koho je pestrec mariánsky vhodný?

Pestrec podporuje schopnosť pečene vylučovať škodlivé látky a jeho užívanie je tak vhodné nielen pri zvýšenej fyzickej záťaži, ale pre každého z nás. Pestrec mariánsky sa obvykle užíva v niekoľkotýždňových kúrach, je možné ho ale dopĺňať aj dlhodobo. V prípade diabetikov, onkologických pacientov a osôb citlivých na hormón estrogén je vhodné užívanie konzultovať so svojím lekárom. Doplnky stravy s pestrecom mariánskym nie sú určené pre deti a tehotné a dojčiace ženy.

✅ Jaké jsou účinky pestreca mariánskeho?

Hlavnou účinnou látkou pestreca mariánskeho (Silybum marianum) je silymarín, komplex flavonoidov, ktoré majú antioxidačné účinky. Vďaka nim pestrec mariánsky okrem iného podporuje regeneráciu pečeňových buniek a napomáha detoxikácii. Ďalej zvyšuje hladiny vitamínu E (α-tokoferolu), β-karoténu a vitamínu C (askorbátu) a zmierňuje poškodzovanie bunkových membrán voľnými radikálmi.

  • Podporuje zdravú funkciu pečene, sleziny a obličiek
  • Podporuje detoxikáciu organizmu
  • Má silné antioxidačné účinky
  • Jedná sa o prírodný zdroj silymarínu
  • Pomáha odplaviť z tela voľné radikály

Užívanie pestreca môže byť podľa štúdií prospešné aj pre onkologických pacientov, kedy zmierňuje následky rádioterapie. V súčasnej dobe sa skúma pozitívny vplyv pestreca mariánskeho na podporu zdravej hmotnosti.

✅ Ako správne pestrec mariánsky užívať?

Odporúčané denné množstvo pestreca mariánskeho nebolo stanovené a množstvo aktívnej látky v dennej dávke sa u jednotlivých výrobcov líši. Vždy dodržujte odporúčania výrobcu. Pestrec je možné užívať vo forme kapsule jedenkrát denne, alebo si denné množstvo rozdeliť do niekoľkých dávok. Vhodné je zapiť doplnok stravy dostatočným množstvom vody. Pestrec mariánsky sa obvykle užíva v niekoľkotýždňových kúrach, je možné ho ale dopĺňať aj dlhodobo.

Na našom e-shope nájdete doplnky stravy s vysokým obsahom aktívnych zložiek pestreca mariánskeho. V ponuke máme aj prípravky úplne z prírodných ingrediencií a spĺňajúce zásady koshier, vegán a gluten-free.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 13 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
zobraziť ďalšie produkty
skryť ďalšie produkty
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: