Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

SmartFuel EAA Complex + Electrolytes 300 g

Už hodnotilo 11 zákazníkov
 • TOP 30 produktov

SmartFuel EAA Complex + Electrolytes 300 g

Už hodnotilo 11 zákazníkov
300 g mango
16,39 €
skladom
16,39 €
Všetky varianty
Zobraziť menej
Doprava od 2,90 € (od 59,00 € ZADARMO)

Smartfuel EAA Complex + Electrolytes 300 g

Kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín, dostatok BCAA, pridané elektrolyty, skvelá chuť s bezkonkurenčným zložením

Komplex 8 esenciálnych aminokyselín a 1 semi-esenciálnej aminokyseliny
L-citrulín malát
Elektrolyty ako draslík a horčík (malát horečnatý)
✅ Elektrolyty vo forme kokosovej vody v prášku
Skvelá chuť, čisté zloženie

Ak to s opätovnou tvorbou svalových bielkovín, inými slovami s budovaním svalovej hmoty, myslíme vážne, EAA sú absolútne kľúčové. EAA sú aminokyseliny, ktoré si naše telo nedokáže vytvoriť samo. Sme preto nútení dopĺňať ich prostredníctvom stravy.

Ďalší produkt podľa receptúry Jirku Vacka:

"Tento produkt je vyrobený nielen za účelom intratréningového nápoja, kde dokáže doplniť chýbajúce esenciálne aminokyseliny a vyčerpané ióny pre pracujúce svaly počas dlhších a intenzívnych tréningov, ale aj na doplnenie dostatku esenciálnych aminokyselín kedykoľvek počas dňa."

Esenciálne aminokyseliny plnia v ľudskom organizme množstvo dôležitých úloh. Od syntézy neurotransmiterov, hormónov a enzýmov, cez tvorbu svalovej hmoty až po imunitné reakcie.

Nenechajte sa však mýliť, EAA nestačia. Na proces tvorby svalových bielkovín potrebujeme nielen EAA, ale celé spektrum aminokyselín.

BCAA vo voľnej forme: aminokyseliny leucín, izoleucín, valín, z ktorých hlavnú úlohu zohráva leucín. Leucín považujte za kľúč a štartér prestavby svalových bielkovín (proteosyntézy). BCAA a najmä leucín štartujú mTOR (štartér anabolických reakcií).

Úloha aminokyselín vo voľnej forme funguje inak ako tých istých aminokyselín v dlhoreťazcových proteínoch, ktoré musí telo najprv rozštiepiť. Pôsobia v priebehu niekoľkých desiatok minút a štartujú anabolické reakcie.

Môžete namietať, že ak budete jesť dostatok bielkovín v pevnej strave alebo piť srvátkový proteín, ktorý je doslova nabitý EAA. Tento produkt nepotrebujete. Je to skutočne tak. Ak ste však človek, ktorý nemá rád chuť bielkovín, alebo vediete vegánsky spôsob stravovania, potom vám tento produkt poskytne potrebné základné zložky.

 •     Elektrolyty a kokosová voda v prášku

EAA COMPLEX nemôže chýbať v zastúpení iónov. Tí, ktorí ma sledujú, vedia, že ióny sú jednou z najpodstatnejších látok v tele a ich nedostatok hlboko zhoršuje výkonnosť.

Elektrolyty sú minerály v krvi a iných telesných tekutinách. Ovplyvňujú množstvo vody v našom tele, kyslosť organizmu (pH). Rovnováha iónov ovplyvňuje celý rad funkcií od srdcového rytmu, svalovej kontrakcie, plnosti svalov, poskytovania energie alebo prevencie kŕčov.

Kokosová voda obsahuje dôležité elektrolyty, najmä draslík.

V strave prijímame obrovské množstvo sodíka, preto je potrebné dopĺňať práve draslík, aby bolo telo v rovnováhe a všetko fungovalo ako celok.

 •     Horčík v energizujúcej forme malátu - (malát horčíka)

Malát horečnatý je forma vysoko vstrebateľnej horečnatej soli, ktorá je vhodná na užívanie ráno a dopoludnia pre svoj energizujúci účinok. Malát horečnatý je kombináciou kyseliny jablčnej a horčíka a práve vďaka kyseline jablčnej táto forma horčíka podporuje tvorbu bunkovej energie (ATP, posledná fáza Krebsovho cyklu).

 •  L-citrulín malát - Citrulín malát (kyselina jablčná)

Citrulín a malát sa prejavia pri zvyšovaní vytrvalosti, sily alebo zlepšovaní regenerácie. Malát sa podieľa na zvyšovaní bunkovej energie ATP (posledná fáza Krebsovho cyklu). Citrulín znižuje tvorbu kyseliny mliečnej a amoniaku (čpavku), čím predlžuje trvanie cvičenia a zároveň znižuje únavu a bolesť svalov.

Citrulín sa podieľa na tvorbe oxidu dusnatého (NO), ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri vazodilatácii (rozširovaní ciev). Vďaka vyššiemu prietoku krvi v cievach sú svaly lepšie prekrvené, a teda napumpované, čo zlepší zásobovanie svalov živinami.

V produkte je menšie množstvo citrulínu, a to preto, že ľudia často kombinujú EAA so suplementmi ako PWO. Kde je už vysoké množstvo citrulínu obsiahnuté. V tomto výrobku je pridaný za účelom dlhšie trvajúceho napumpovania aj po cvičení, aby v čase podania potréningového nápoja bolo telo pripravené na rýchlejší obeh živín.

Odporúčané dávkovanie: Užívajte kedykoľvek počas dňa v netréningový deň. V tréningový deň užívajte ideálne behem nebo po tréningu.

Náš tip: Ďalšie využitie EAA COMPLEX + Elektolytes: môže byť skvelé pre ľudí, ktorí radi trénujú na prázdny žalúdok. V takom prípade vám rýchle aminokyseliny a ióny môžu poskytnúť zdroj energie a udržať stabilnejšie prostredie v tele, kde sa nedostanete do takého hlbokého katabolizmu.

Balenie: 300 g

Dávka: 15 g

Počet porcií v balení: 20

Minimálna trvanlivosť: pozri obal

Upozornenie: výživový doplnok, so sladidlami. Vhodné najmä pre športovcov. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte mimo dosahu detí! Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na suchom mieste a pri teplote do 25 °C. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.Chráňte pred mrazom. Výrobca a predajca nezodpovedajú za vady spôsobené nesprávnym skladovaním a používaním.

Zobraziť celý popis
Skryť celý popis
Obsah účinných látok 100 g 15 g (1 dávka)
L-leucín 16 640 mg 2500 mg
L-izoleucín 8320 mg 1250 mg
L-Valín 8320 mg 1250 mg
L-citrulín DL malát 13 310 mg 2000 mg
L-Lyzín 6660 mg 1000 mg
L-treonín 3990 mg 600 mg
L-histidín 2660 mg 400 mg
L-fenylalanín 1330 mg 200 mg
L-metionín 1330 mg 200 mg
L-tryptofán 670 mg 100 mg
Taurín 6660 mg 1000 mg
Kokosová voda v prášku 6660 mg 1000 mg
Malát horečnatý 9980 mg 1500 mg
Horčík 1330 mg 200 mg (53 % RHP*)
Citrát draselný 3750 mg 540 mg
Draslík 1330 mg 200 mg (10 % RHP*)
*RHP - referenčná hodnota príjmu pre priemernú dospelú osobu (8400 kJ/2000 kcal)

Zloženie:

Príchuť mango: L-leucín, L-citrulín DL-malát 2:1, malát horečnatý (horčík), L-izoleucín, L-valín, L-lyzín, kokosová voda v prášku, taurín, regulátor kyslosti: l-treonín, citrát draselný (draslík), L-histidín, aróma, L-fenylalanín, L-metionín, L-tryptofán, sladidlá: sukralóza, glykozidy steviolu zo stévie; farbivo: betakarotén

Zobraziť celé parametre
Skryť celé parametre

Recenzie Už hodnotilo 11 zákazníkov

 • 22. 9. 2023 v 15:25
  Jiří Slíva
  Tak tohle jsou hodně super electrolyty, top složení a dobře se pijí, vůbec mi nedráždí můj citlvější žaludek
 • 14. 9. 2023 v 16:17
  Hana Šulcová
  Je to dobré, jen by bylo lepší větší balení.
 • 14. 9. 2023 v 14:08
  Sara Matula
  Chuť 10/10, složení nevím nevím, kdykoliv produkt dám při běhu, tak jsem ráda, že stihnu maximalně doběhnout na WC, nevím proč, ale vždy mne to prožene, ale už jsem si zvykla, takže hodnotím 6/10.
 • 14. 8. 2023 v 07:23
  Alena Bezchlebová
  Příjemná chuť, super před i během cvičení
 • 31. 7. 2023 v 08:26
  Kamil Skružný
  Velmi povedený produkt, výborná, osvěžující chuť a kvalitní a smysluplné složení:-)
 • 28. 7. 2023 v 17:12
  Pavel Kosin
Máte s produktom skúsenosť? Napíšte recenziu a pomôžte tak ostatným zákazníkom s rozhodovaním. Ďakujeme :-)
Pridať vlastné hodnotenie

Dotazy Radi vám pomôžeme

 • 5. 9. 2023 v 10:52
  Michaela KAŠTÁNKOVÁ
  Reagovat
  Je tento produkt vhodný,když má student diabetes melitus 1. Typu. Ptám se jako učitelka, děkuji
 • 5. 9. 2023 v 13:05
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, tady záleží spíš na doporučení lékaře, protože někdo s db1 může bez problému umělá sladila, takže v tom případě by mohl, ale někdy se nedoporučují ani sladidla při tomto onemocnění. Přeji pěkný den, Tereza
 • 5. 8. 2023 v 11:58
  Tomáš
  Reagovat
  Dobrý den, nabízíte nějaký ekvivalentní produkt k tomuto s jinou příchutí, moc se v tom nevyznám (dostal jsem tip na tento produkt). Děkuji
 • 6. 8. 2023 v 09:55
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, tento produkt je sestavený trenérem Jirkou Vackem a takového nic dalšího nemáme. Příchuť Mango je ale skvělá. Pokud chcete produkt, kde jsou smíchané elektrolyty a aminokyseliny, tak máme v nabídce tyto Ypsi Amino Elektrolyt Komplex či BrainMax Performance Elektrolyt Komplex 600 g Přeji pěkný den, Tereza
 • 4. 8. 2023 v 21:44
  Tomáš
  Reagovat
  Dobrý den, je tento produkt vhodný také pro vytrvalostní běžce, trénující denně? Děkuji
 • 4. 8. 2023 v 22:00
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, rozhodně je! Obsahuje vše, co vytrvalci během tréninku ocení. :) Přeji pěkný den, Tereza
 • 11. 7. 2023 v 19:19
  Kamil
  Reagovat
  Dobrý den, tady pišete že se to má užívat i mimo tréninkové dny. Ale přimo na obalu o tom není žadna zmínka, tak se chci zeptat jak to teda je s užíváním tohoto připravku. Děkuji.
 • 12. 7. 2023 v 06:31
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, ano přípravek můžete užívat i v netréninkový den, obzvlášť v horkých dnech se hodí, kdy dochází ke ztrátě minerálů potem a tělo je celkově více dehydratované. Každopádně není to povinnost., na obali každého produktu je obecné dávkování, které si každý musí přizpůsobit svým potřebám a cílům. Přeji pěkný den, Tereza
 • 7. 6. 2023 v 16:20
  Pavel Merwitz
  Reagovat
  Dobrý den. Moho to pít i při tréninku. Děkuji
 • 7. 6. 2023 v 19:58
  Martin Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, ano, ideálně užívejte během tréninku, jedná se o tkz intra-workout, nápoj určený zejména ke konzumaci během tréninku, měli jsme to nejasně napsané v doporučeném dávnování, již máme opraveno, díky! Přeji pěkný den, Martin
O našich produktoch vieme skoro všetko. Radi vám pomôžeme.
Pridať dotaz