Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Draslík / Potassium

✅ Čo je draslík a aká je jeho funkcia v ľudskom tele?

Draslík je kľúčový minerál, ktorý zohráva dôležitú úlohu v udržaní zdravého fungovania ľudského tela. Jeho prítomnosť prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy tým, že podporuje prenos nervových signálov, rovnako pôsobí ako dôležitý faktor pri udržaní normálnej činnosti svalov ak udržaniu normálneho krvného tlaku, kedy je nevyhnutný ako prevencia hypertenzie a udržanie kardiovaskulárneho zdravia. Draslík je dôležitý pre hydratáciu a elektrolytickú rovnováhu organizmu. Na jeho dostatočný príjem by si tak obzvlášť mali dať pozor športovci a všetci aktívni jedinci.

  • Draslík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
  • Draslík prispieva k normálnej činnosti svalov
  • Draslík prispieva k udržaniu normálneho tlaku krvi
  • Draslík prispieva k udržaniu prvej elektrolytickej rovnováhy

✅ Aký je ideálny príjem draslíka? Ako doplniť draslík?

Ideálny príjem draslíka sa líši podľa individuálnych potrieb každej osoby, veku, pohlavia, životného štýlu a zdravotného stavu. Denný odporúčaný príjem draslíka podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je 3,510 mg draslíka, čo by mali dospelí jedninci prijímať denne. Športovci a jedinci s vyššou fyzickou aktivitou môžu potrebovať viac draslíka kvôli stratám cez pot a zvýšenej potrebe svalovej kontrakcie. Draslík je bežne prítomný v rôznych potravinách, ako sú banány, pomaranče, zemiaky, paradajky, sušené ovocie, strukoviny a ďalšie. Pokiaľ máte nedostatok draslíka a potrebujete ho doplniť, pomôže vám aj doplnok stravy, ktorý rýchlo doplní hladinu draslíka v tele.

✅ Ako sa prejavuje nedostatok draslíka v tele?

Draslík je jednou z najdôležitejších minerálnych látok pre náš organizmus. Nedostatok draslíka v tele môže vyvolať množstvo nežiaducich prejavov, ako je únava a slabosť, poruchy nervovej sústavy - svalové kŕče, necitlivosť alebo brnením v končatinách, ale aj arytmie. Poruchy tráviaceho systému a zvýšený krvný tlak sú ďalšie možné príznaky.

Na našom e-shope nájdete prémiové doplnky stravy s vysokým obsahom drasláku, a to ako v kombinácii v kvalitných multivitamínoch, tak jednotlivo.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 9 produktov
  • Značky
  • veľkosť balenia
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: