Môj účet
Prihlásiť sa
Menu

Proteínové palacinky

Proteínové palacinky sú variant klasických palaciniek, ktoré sú obohatené o vyšší obsah bielkovín. Sú obvykle pripravované kombináciou proteínového prášku s typickými ingredienciami palaciniek, ako je múka, mlieko alebo alternatíva mlieka a vajcia, ale robia sa aj vo verzii low carb alebo spĺňajúce zásady keto diéty. Proteínové palacinky majú za cieľ poskytnúť vyšší podiel bielkovín v porovnaní s tradičnými palacinkami, čo ocenia ľudia, ktorí sa snažia zvýšiť príjem bielkovín, či už z dôvodu budovania svalov, udržania hmotnosti alebo chudnutia. Proteínové palacinky môžu byť súčasťou vyváženej stravy.

✅ Ako pripraviť zmes na proteínové palacinky?

Na prípravu jednej porcie zmiešajte vhodné množstvo zmesi s vodou alebo mliekom podľa toho, čo sa uvádza na návode produktu. Vymažte na rozpálenej panvici po oboch stranách. Na nepriplnavej panvici môžete palacinky opiecť bez oleja alebo masla, ale lepšie chutia vždy na nejakom tuku. Či už je to kvalitný olej, maslo alebo ghí.

✅ Sú vhodné proteínové palacinky aj do diéty?

Áno, proteínové palacinky môžu byť vhodnou súčasťou diéty, najmä ak sú súčasťou vyváženého jedálnička a správne začlenené do celkového stravovacieho plánu. Proteínové palacinky ponúkajú vysoký obsah bielkovín, čo je dôležité na udržanie svalovej hmoty a pocit sýtosti. Vďaka ich jednoduchej príprave sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú rýchle, ale napriek tomu zdravé a vyvážené jedlo. Niektoré varianty majú aj nižší obsah sacharidov, čo ocenia tí, čo sledujú príjem sacharidov.

✅ Sú vhodné proteínové palacinky na naberanie svalovej hmoty?

Proteínové palacinky môžu byť súčasťou stravy športovcov v objeme. Vďaka vysokému obsahu bielkovín sú ideálne na podporu regenerácie a rastu svalov, najmä ak sú začlenené do vyváženej stravy s dostatočným príjmom kalórií a makroživín. Vďaka jednoduchej príprave sú proteínové palacinky vhodnou voľbou pre tých, ktorí majú aktívny životný štýl a hľadajú chutné a výživné jedlo podporujúce ich svalový rast.

Na našom e-shope nájdete mnoho variantov proteínových palaciniek a lievancov. Vybrané produkty spĺňajú zásady Vegan, BIO az našej ponuky si vyberú aj tí, ktorí dávajú prednosť výrobkom českého pôvodu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Filtry
Zobrazené 18 produktov
  • Značky
  • Príznaky
  • veľkosť balenia
  • príchuť
Upresniť filtre
Zoradiť podľa: